Nie wiedziałam tak na prawdę, że to ma aż takie znaczenie, ale to właśnie z mojej winy pracownicy ze wschodu nie dotrą na czas do naszego kraju. Wzięłam winę na siebie od samego początku, ale niestety moja szefowa była okropnie zła i stwierdziła, że przeze mnie pracownicy z Ukrainy pomyślą, że ich zbagatelizowaliśmy.

Agencja pracy tymczasowej i problem z organizacją

agencja pracy tymczasowejZ początku nie miałam pomysłu jak w ogóle mam wybrnąć z tej tragicznej sytuacji. Byłam odpowiedzialna, za to, że piętnastego kwietnia doniosę dokumenty potrzebne do wystawiane wizy trzem pracownikom. Jednak nie pracuję w firmie długo i nie miałam pojęcia, że data będzie aż tak istotna. Od rana bardzo źle się czułam. Od kiedy wprowadzili leasing pracowniczy to mój grafik pęka w szwach. Tak na prawdę to zatrudnia mnie praktycznie każda niedroga agencja pracy tymczasowej w Bydgoszczy. Władam językiem ukraińskim i rosyjskim, znam się na ludziach i potrafię załatwić dosłownie wszystko dlatego często pracodawcy się o mnie biją , jednak po tej akcji to ja nie wiem co będzie, bo akurat ta agencja pracy tymczasowej,. w której dałam taką plamę, jest jedną z najważniejszych. Tutaj pracownicy ze wschodu są traktowani bardzo dobrze i to ich dobro stawia się na pierwszym miejscu. Jak to mówi szefowa jest to priorytet. Niestety nie dałam rady załatwić tych dokumentów, musiałam być w paru miejscach na raz. Top spowodowało, że zupełnie zapomniała o kwestii tej wizy. Najgorsze było to, że to byli bardzo ważni pracownicy. Gdyby to był temat produkcji albo budowy, załatwił bym kogoś w zamian, dogadał się z pracownikami, ale sprawa wyglądała zupełnie inaczej. To buło trzech tłumaczów, którzy mieli się stawić na igrzyskach miasta i być tłumaczami bardzo ważnych osób.

Całe szczęście mam bardzo dobrą koleżankę w konsulacie, która pod pretekstem weszła do pracy w sobotę i załatwiła potrzebne dokumenty z datą poniedziałku, więc wszystko się udało. Załatwiłem te dokumenty, te wizy, jednak szefowa uznała, że mam się wybrać na urlop bo absolutnie nie nadążam za tym co się dzieje i jak tak dalej pójdzie to narobię większych szkód niż pożytku.