W naszej firmie funkcjonowała bardzo niewygodna zasada, mówiąca że póki coś działa, nie należy tego wymieniać. Stosowała się ona głownie do samochodów, które z czasem miały tak duży przebieg i zużycie, że psuły się nagminnie, i nieraz nie nadążaliśmy z ich naprawą, choć w dalszym ciągu kierownictwo uparcie odmawiało ich wymiany.

Zakład kasacji samochodów w Kielcach

Kasacja Samochodu KielceW końcu, gdy wszystkie samochody miały na tyle zły stan techniczny, iż nie zostały w ogóle dopuszczone do ruchu po przeglądzie, zdecydowano się na ich wymianę. Okazało się jednak, że ze starymi pojazdami zwyczajnie nie można nic zrobić, bo były w tak złym stanie, że nadawały się wyłącznie na złom. Jedynym sensownym rozwiązaniem w tym wypadku była kasacja samochodu Kielce miały kilka zakładów, zajmujących się profesjonalną rozbiórką i złomowaniem pojazdów, zarówno osobowych jak i ciężarowych, więc w pierwszej kolejności zwróciliśmy się do zakładu, który miał najlepsze opinie. Okazało się, że oprócz sprzedaży pojazdu na złom, była również możliwość rozbiórki na części, z opcją natychmiastowej sprzedaży wszystkich sprawnych podzespołów na części. Była to opcja o wiele korzystniejsza niż zwykłe złomowanie, i pozwalała na przynajmniej częściowy zwrot kosztów eksploatacji samochodów. Firma oferowała również samodzielne zabranie samochodów do warsztatu lawetami, aczkolwiek był to dodatkowy koszt, a stare pojazdy mogły jeszcze być przez nas dostarczone na miejsce, gdzie zostały rozłożone na części.

Okazało się, że dość dużo podzespołów nadawało się do ponownego wykorzystania, i mogły one z powodzeniem zostać sprzedane osobom poszukującym części. Za stare samochody otrzymaliśmy dość duże środki, które mogły zostać przeznaczone na konserwację i przystosowanie nowych pojazdów.