Bez znaczenia czy to podróż służbowa, wakacje z rodziną, czy postój w hotelu podczas podróży, pościel hotelowa kojarzy się z przyjemnym i błogim wypoczynkiem. Każdy, kto miał przyjemność ułożenia głowy na miękkich poduszkach hotelowych, poczuje się teraz lepiej. Jak to się dzieje, że noc w hotelu jest przyjemniejsza niż w domowym zaciszu?

Czy rodzaj poduszki ma znaczenie?

poduszki hoteloweAntyalergiczne i naturalne, profilowane, a może syntetyczne – możliwości jest wiele, a wybór wcale nie musi być taki trudny. Poduszki naturalne wypełnione są najczęściej puchem lub pierzem, posiadają wiele zalet, ponieważ są sprężyste, a dzięki temu możliwy jest komfortowy wypoczynek w każdej pozycji. Co więcej, poduszki wypełnione pierzem bardzo łatwo ułożyć, by wyglądały estetycznie. Naturalne rozwiązania są często spotykane w hotelach, gdzie niemożliwy jest indywidualny dobór poduszek do gościa. Dobre poduszki hotelowe cechuje przede wszystkim wytrzymałość, naturalny skład oraz wysoka staranność wykończenia, to dlatego są takie wygodne! Jeśli nie poduszka naturalna to jaka? Równie dobrym rozwiązaniem są poduszki wypełnione włóknami syntetycznymi. Ten rodzaj wypełnienia jest bardzo ergonomiczny i nie uczula. Ergonomiczne wypełnienie jest bezpieczne dla kręgosłupa, a także przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, takich jak chrapanie, bóle głowy czy też karku. Dla alergików polecane są poduszki z mikrowłóknami, w których nie zagnieżdża się kurz i roztocza.

Wybór odpowiedniej poduszki ma bardzo duże znaczenie. Od jej wygody zależy nie tylko dobry sen, ale przede wszystkim zdrowie. Materac wart tysiące z pierwszą lepszą poduszką już po pierwszej nocy mogą dać się we znaki. Wybór właściwej poduszki ma bardzo duże znaczenie. Poduszka wygodna jak ta w hotelu może zapobiec bólom głowy, kręgosłupa i karku.