Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań, które pozwalają na suszenie ziarna. Warto wiedzieć, które z nich można zastosować także do innych naszych plonów oraz dlaczego są one efektywne i skuteczne. Taka wiedza pomoże nam przygotować się na kolejne sezony oraz trudniejszy okres, który może nastać w przyszłości.

Jak skutecznie wysuszyć kukurydzę w suszarni?

nowoczesne suszarnie daszkowe do kukurydzyBardzo ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić obecnie uwagę, jest suszarnia daszkowa. Działa ona w bardzo prosty sposób. Znajdują się w niej kanały wlotowe, do których dostaje się ciepłe powietrze, oraz kanały wylotowe, którymi wychodzi powietrze schładzane i wilgotne. Ziarno, które sypane jest od góry, przemieszcza się ruchem zygzakowym przez wszystkie kanały w dół, w między czasie tracąc swoją wilgotność. Tak wysuszone ziarno jest w stanie służyć nam przez wiele lat, gdy zechcemy je magazynować w silosie. Podobnie wygląda proces suszenia kukurydzy, gdyż może zastosować tę technologię także w przypadku suszenia tej rośliny. Sprawia to, że jest ona o wiele mniej podatna na zniszczenie, co z kolei sprawi, że będziemy mogli ją dłużej magazynować albo wykorzystywać w kolejnych sezonach do zbierania plonów. To bardzo ważne, aby móc tak robić. Obecnie nowoczesne suszarnie daszkowe do kukurydzy są dostępne w wielu dobrych punktach sprzedaży urządzeń rolniczych. Warto się nimi zainteresować.

Coraz więcej rolników decyduje się na korzystanie z takiego sprzętu, dzięki czemu można przygotować kukurydze do magazynowania lub korzystania z niej w przyszłości. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu nasze ziarno nie zepsuje się, a my zyskamy gwarancję, ze nasze plony nie pójdą na zmarnowanie nawet przez wiele kolejnych lat, co jest niezwykle istotną kwestią dla każdego rolnika interesującego się uprawami.