Bez etykiet ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat i choć może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy jesteśmy nimi otoczeni z każdej możliwej strony. Bez nich największe problemy w funkcjonowaniu miałby z pewnością handel bo to w nim znajdujemy największe zastosowanie etykiet. 

Etykiety do druku termicznego

etykiety termiczne 100x150Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wybór etykiet nie jest wcale taką prostą sprawą. Kiedy podejmujemy swoją pierwszą prace na magazynie bądź zakładamy własną firmę specjalizującą się w sprzedaży produktów, dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z istotnej roli etykiet. Podstawą jest wiedza, że etykiety mogą być drukowane w dwóch technologiach. Pierwsza z nich to druk termotransferowy,  drugi natomiast termiczny. Pierwszy z nich umożliwia wydruk na papierze oraz różnego rodzaju tworzywach sztucznych. Jest on z pewnością dużo trwalszą metodą od druku termicznego, jednak jego koszty znacznie przewyższają drugi rodzaj druku. Znacznie częściej spotykamy się więc z drukiem termicznym. Mimo, iż nie jest on tak bardzo odporny na zniszczenia oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne to właśnie na niego najczęściej stawiają firmy, które opierają swoje działania na sprzedaży produktów. Największą popularnością cieszą się etykiety termiczne 100×150, a ich koszty są bardzo przystępne, gdyż za 500 sztuk zapłacimy w granicach 20 złotych. Jeśli nasze produkty nie będą wystawione na długie oddziaływanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, bez obaw możemy zdecydować się na druk termiczny.

Nawet jeśli nie jesteśmy do końca świadomi, z drukiem termicznym spotykamy się każdego dnia. Możemy spotkać go w formie etykiet naklejonych na paczkę, którą otrzymaliśmy od kuriera czy nawet podczas zakupów w zwykłym supermarkecie. Zakup drukarki do etykiet jest podstawą każdej firmy, która swoje działania opiera na sprzedaży produktów.