Okres ciąży jest dla każdej z mam bardzo wymagający. Przede wszystkim przyszli rodzice martwią się zdrowiem maluszka, pokoikiem, który muszą urządzić, jak i porodem. Dla osób nie mogących doczekać się pierwszego spotkania z maluszkiem stworzono specjalny gadżet, który w ostatnim czasie jest bardzo popularny wśród przyszłych rodziców. 

Czy warto mierzyć tętno płodu w domu? 

urządzenie do mierzenia tętna płoduObecnie bardzo łatwo niektóre badania dotyczące dziecka wykonać w domu. Do obserwacji tętna jest potrzebne jedynie urządzenie do mierzenia tętna płodu. Przyszła mama może usłyszeć wspominane tętno dzięki działaniu fal ultradźwiękowych i tzw. zjawisku Dopplera. Na samym początku warto zaznaczyć, że takie urządzenie jest jak najbardziej bezpieczne i właściwie nie zagraża ani matce, ani nienarodzonemu jeszcze dziecku. Oczywiście wiąże się to z pewnym uspokojeniem nerwów, bo rodzice dokładnie słyszą tętno swojej pociechy, jednakże w niektórych przypadkach źle odczytane sygnały mogą doprowadzić do dużego stresu, a stres sam w sobie nie jest korzystny dla przyszłej mamy. Jednakże warto mieć takie urządzenie w domu. Po pierwsze pozwala to cieszyć się trwającą ciążą  – jest to wspólne przezywanie tego czasu. Poza tym poprzez słuchanie tętna płodu rodzina staje się sobie bliższa. Zaletą takich gadżetów jest również to, że zazwyczaj dzięki nim możliwy jest zapis dzięków, co może posłużyć do archiwizacji. Będzie to na pewno świetna pamiątka. Mierzenie tętna płodu jest również wskazane, kiedy ciąża jest zagrożona. Pozwala to dokładnie monitorować stan dziecka, a gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy, można szybko zareagować, co w niektórych przypadkach jest naprawdę ważne. 

Takie urządzenia są na pewno dobrym gadżetem dla wszystkich osób, które nie mogą doczekać się powitania na świecie swojego dziecka. Jednakże jest to też świetny sposób, żeby uspokoić swój niepokój związany z ciążą i upewnić się, że z dzieckiem wszystko jest w porządku.