Wiele z nas, nawet nie zdaje sobie sprawy, jakie składy mają nasze kosmetyki, których używamy na co dzień. Szeroko rozpisane składy preparatu na opakowaniu, nie dają nam wątpliwości, że coś tu jest nie tak. Że czegoś jest za dużo.

Rewolucja w kosmetyce

naturalne kosmetykiW kosmetykach popularnych, które stoją na półkach w każdej popularnej drogerii, możemy znaleźć takie składniki jak : dioksan (który normalnie pełni funkcję rozpuszczalnika i wywołuje różne stany zapalne skóry i podrażnienia), sodium bentonite, czyli bentonit, zatyka nam pory, powoduje, że gruczoły łojowe się zapychają, i powstają na naszej twarzy zaskórniki. Wszystko to dlatego, że skóra nie ma jak oddychać, bo ten składnik wnika głęboko do porów skóry. Jest jeszcze wiele takich szkodliwych substancji, jak na przykład zwykły alkohol, który wysusza, czy też zwykły detergent, który znajduje się w każdym szamponie i mydłach w płynie, czyli sodium laureth sulfate. Faszerują nas tymi substancjami, i potem organizm nie może sobie z tym poradzić. Dlatego nie ma to jak naturalne kosmetyki które działają zbawiennie. Ich skład jest bardzo krótki, zawiera tylko kilka najważniejszych składników naturalnego podchodzenia. Nie potrzeba w nich parabenów, konserwantów, detergentów, czy silikonów. Naturalne kosmetyki nie mają też długiego terminu ważności, ponieważ nie są nafaszerowane przedłużaczami żywotności. Można je trzymać w lodówce, wtedy przedłużymy ich trwałość. Dzięki takim kosmetykom, można z powodzeniem pozbyć się alergii, i zapewnić skórze komfort, na jaki zasługuje.

Co najlepsze, kosmetyki naturalne, można sobie przygotować samemu w domu, lub zamówić gotowe online. Jeżeli ktoś ma dużo czasu, może sobie przeczytać instrukcję w internecie krok po kroku, i cieszyć się własnym kosmetykiem.