Każda kobieta chce mieć piękną cerę i włosy. Jest to podstawa zdrowego wyglądu. Kupujemy więc różnego rodzaju kosmetyki, maseczki, kremy, ale czy one działają? Możliwe, że działają, ale nie na nasz typ skóry, który pod ich wpływem może okazywać całkiem odwrotne działanie. Jak więc sprawdzić, czy czy kosmetyki dadzą nam zamierzony efekt?

Jak działają analizatory skóry?

analizator skóryDo sprawdzenia wyglądu i stanu naszej cery i włosów jest bardzo przydatne, profesjonalne urządzenie. Jest nim analizator skóry, który pozwala w bardzo dużym powiększeniu obejrzeć stan skóry i włosów. Pozwala na dostrzeżenie komórek, przebarwień czy znamion, co pozwala na dobranie najbardziej optymalnego zabiegu dla naszej skóry. Analizator jest cyfrowy, wyposażony w kamerę, która po podłączeniu do komputera daje większy obraz. Ponadto, posiada on oświetlenie LED, które można ręcznie sterować. Za jego pomocą możliwe jest zrobienie zdjęć lub filmów, na których będą widoczne komórki naszej skóry lub włosów. Można nawet takie zdjęcie zapisać w pamięci komputera i po czasie trwania zabiegów porównać ze zdjęciem po stosowanych zabiegach. Pozwoli to na dokładne sprawdzenie, czy zabiegi zostały dobrane do naszej skóry właściwie i czy nadal możemy je stosować. Analizator składa się z obiektywu wyposażonego zaś w soczewkę mikroskopu. Ostrość i jasność obrazu możemy samodzielnie regulować i dostosować ją do tego, jaki obraz chcemy uzyskać, co zobaczyć i zbadać oraz wielkość czego dokładnie mamy określić.

Zastosowanie tego urządzenia jest naprawdę bardzo szerokie. Przydatne jest w medycynie, kosmetyce, trychologii (badanie budowy i stanu włosa), dermatologii. Można kupić sobie takie urządzenie i samodzielnie na nim pracować zgodnie z załączonymi wskazówkami w instrukcji.