Akumulator odgrywa w pojazdach i łodziach bardzo ważną rolę, umożliwiając stały dostęp do energii. Dlatego tak ważne jest aby wybrać jak najlepszy rodzaj akumulatora dla naszych potrzeb. W przypadku dłuższych podróży, należy wybrać akumulator odporny na wstrząsy.

Zastosowania akumulatorów żelowych

akumulator żelowyAkumulator dogrywa bardzo ważną rolę w różnego rodzaju pojazdach czy też łodziach. Dzięki niemu bowiem możemy mieć zapewniony stały dostęp do niezbędnej energii elektrycznej. Dlatego też jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż należy wybrać mało awaryjny rodzaj zasilania, taki jak akumulator żelowy. Ten rodzaj akumulatora, dzięki zupełnie różnej budowie w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów elektrolitowych, najlepiej sprawdzi się w przypadku, gdy zamierzamy wybrać się w dłuższą podróż, czy to łodzią czy to kamperem. Przede wszystkim ten typy akumulatora nie musi się znajdować ciągle w tej samej pozycji. Dzięki temu też, nawet gdy akumulator żelowy będzie narażony na wstrząsy w  czasie podróży, nie spowoduje to jego rozlania się. Najważniejszą jednak zaletą akumulatorów żelowych jest ich bardzo niska podatność na rozładowywanie się. W przypadku elektrolitowych odpowiedników, każda zmiana temperatury, wstrząs, czy też na przykład dłuższy okres bezczynności, może spowodować wyładowanie się takiego akumulatora praktycznie do zera. W przypadku akumulatorów żelowych takie zjawisko nie występuje, dzięki czemu są one godnym zaufania rozwiązaniem na dłuższą podróż, wycieczkę, czy tez rejs prywatnym jachtem.

Akumulatory zapewniają nam niezbędne źródło zasilania w czasie nawet bardzo długich podróży. Dlatego też warto wybierać takie, które nie rozładują się nawet mocno obciążone, lub pod wpływem wstrząsu. Przykładem takich akumulatorów są te wypełnione żelem.