Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, iż najbardziej popularnym w ostatnich latach hobby okazała się twórczość plastyczna. Jest to o tyle zaskakująca informacja, że na co dzień nie dostrzegamy tego, ile osób pasjonuje się różnymi rodzajami działalności manualnej. Jednak wyniki sprzedażowe mówią same za siebie. Najchętniej kupowanymi przedmiotami hobbystycznymi są farby i ołówki.

Gdzie plastycy robią najchętniej zakupy

sklep internetowy dla plastykówPolacy coraz częściej sięgają po pędzle i farby, aby móc wyrazić siebie poprzez twórczość plastyczną. Rośnie zainteresowanie szczególnie warsztatami malarskimi. Mimo, iż są one zazwyczaj wysoko płatne, wszystkie wolne miejsca zawsze bardzo szybko się rozchodzą. Duże zyski notują, z tendencją wzrostową, sklepy plastyczne. Jest ich coraz więcej na ulicach miast, co sprzyja konkurencji, a co za tym idzie, obniżce cen. Niezmiennie jednak najtańsze zakupy wychodzą przez sklep internetowy dla plastyków, gdzie często te same produkty są tańsze o kilkadziesiąt nawet procent od tych w sprzedaży detalicznej. W sklepach internetowych mamy też szersze pole do popisu, gdyż można zamówić nieograniczoną wręcz ilość różnorodnych produktów. Dostępny jest bardzo duży wybór farb, których często nie ma w klasycznych sklepach. To, co może spowodować, że plastyk decyduje się jednak na wycieczkę do sklepu w mieście, może być możliwość dotknięcia i przetestowania produktu. Jest  z oczywistych przyczyn niemożliwe w przypadku zakupów przez Internet, gdzie jesteśmy zdani jedynie na opinie anonimowych internautów. 

Bycie artystą wymaga robienia częstych zakupów. W dzisiejszych czasach mamy dostępne dwie drogi na to, aby nabyć farby czy inne potrzebne nam materiały. Pierwsza z nich to osobista wizyta w sklepie, druga- zakupy przez Internet w sklepie internetowym dla plastyków.