Smycz i obroża to zestaw bez którego nie można wychowywać psa. Wiadomo, że zwierzak chce wyjść na spacer i zobaczy coś więcej niż mieszkanie, czy też ogród. Dodatkowo dzięki temu rozładujemy energię w naszym psiaku, a może jej być naprawdę bardzo dużo. Taki zestaw trzeba dobrać dobrze, aby nie było kłopotów z tym, że zwierzak nie toleruje noszenia obroży czy też bycia na smyczy.

Wybór smyczy i obroży

smycz i obroża dla psaZaczynając temat od obroży trzeba powiedzieć, że jest to zakup na dekadę, a nawet dłużej. Trzeba tylko wybrać obrożę z dobrych materiałów. Smycz i obroża dla psa powinna być wykonana bardzo solidnie. W obroży muszą być co najmniej dwa uchwyty. jeden na smycz, drugi na linkę asekuracyjną, jeśli pies jest duży. Powinny być wykonane ze stali, gdyż jest to najtwardszy materiał. W przypadku smyczy, bardzo popularne są teraz smycze rozwijane. Można je kupić, ponieważ dzięki temu pies nauczy się chodzić na luźnej smyczy. Dodatkowo będziemy mogli zablokować wysuwanie się linki jeśli będzie taka potrzeba. Jednak wszystko również powinno być wykonane co najmniej z blachy i metalowych elementów. Będzie to nieco cięższe, ale do tego się przyzwyczaimy. Za to nie będzie ryzyka, że pies zniszczy smycz i się nam wyrwie. Wiadomo, że różnie może być podczas kontaktu z obcym człowiekiem lub psem. Takie rzeczy wymagają solidnej konstrukcji i użycia najmocniejszych materiałów.

Smycz dla psa, tak samo jak obroża, to bardzo ważny element, do którego zwierzak musi się przyzwyczaić. najlepiej od szczeniaka używać jednej obroży, która ma regulowaną długość. Tak samo jest ze smyczą. Kupujmy mocną smycz, nawet jeśli piesek nie ma wielu sił. Kiedy dorośnie, smycz będzie ta sama, natomiast pies będzie dużo mocniejszy. Powinna ona wytrzymać nawet awaryjne sytuacje.