Spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz odpoczynek w zaciszu własnego domu to najlepsze chwile w ciągu dnia. Po pracy, kiedy możemy usiąść w ciszy na leżaku, znad głowy zerwać soczyste jabłko i oddać się błogiemu relaksowi. Na taki luksus stać tylko tych, którzy mają własny przydomowy ogród. Ale trzeba pamiętać, że o taki skarb należy dbać i to od samego początku.

Czy każdy może mieć piękny ogród?

zakładanie ogrodów gdańskHistoria zakładania ogrodów sięga już czasów starożytnych. Najbardziej kojarzy nam się z przepięknymi, bajkowymi wręcz ogrodami japońskimi w których to cesarzowie przechadzali się leniwie popołudniami. Mimo, iż wydaje się to bardzo odległe, tak naprawdę każdy z nas może sprawić sobie taki cudowny zakątek. To oczywiste, że nie każdy ma smykałkę do projektowania i planowania nasadzeń. Ta sztuka wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby poprosić o pomoc w tej kwestii specjalistę. Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów gdańsk, a właściwie całe trójmiasto zdaje się być przodownikiem tego tematu w naszym kraju. Liczne kontakty do specjalistów w tej materii wręcz wylewają się z wyszukiwarki internetowej. Po krótkiej rozmowie telefonicznej umawiana jest wizyta wstępna w domu (a w zasadzie w ogrodzie) petenta. Podczas rozmowy ogrodnik zapoznaje się z oczekiwaniami klienta i robi skrupulatne notatki. Już po kilku dniach można liczyć na wstępną wizualizację ogrodu w programie komputerowym która ponownie jest omawiana z klientem.

Od chwili zatwierdzenia projektu do momentu zakończenia prac ogrodniczych mija sporo czasu, z reguły kilka tygodni. Doczekanie się upragnionego efektu wymaga wiele cierpliwości, zwłaszcza jeżeli ogród ma cieszyć przede wszystkim pięknymi kwiatami – te przecież potrzebują czasu na aklimatyzację i wzrost.