Wiem, że w klasie nie mam zbyt wielu orłów, nie wszyscy chcą iść na studia, dlatego pomyślałem, że zaproszę kogoś, kto wykonuje fizyczną pracę. Chciałem zaprosić też kogoś, kto wykonuje pracę ciekawą i nietuzinkową. W Warszawie poznałem pana Eustachego, w zakresie jego obowiązków jest cięcie laserowe.

Cięcie laserem – jak wygląda?

cięcie laseremNa pewno spodoba się to męskiemu gronu, bo tanie cięcie laserem w warszawie każdemu skojarzy się z popularnym filmem. Wiadomo, że taka praca nie ma wiele wspólnego z fikcją filmową, natomiast cięcie laserem to przede wszystkim bardzo precyzyjna praca. W Warszawie pa Eustachy trochę mi opowiedział, jak takie cięcie laserowe się odbywa, jakie materiały mogą być poddane takiemu zabiegowi. Jednak muszę przyznać, że nie udało mi się wszystkiego zapamiętać, ale o wszystkim na zajęciach opowie. Przywiezie film z Warszawy na którym pokaże jak się takie cięcie laserem odbywa, jakie potrzebne są urządzenia, jakie są ich najważniejsze części. Tak, jestem przekonany, że moi uczniowie się zainteresują. Szkoda, że nie można takiej maszyny wypożyczyć i pokazać naocznie jak się takie cięcie laserowe wykonuje. Myślę, że ja będzie to ciekawie przedstawione, to i dziewczyny się zainteresują. Cięcie laserem to bardzo fascynujące zagadnienie na pograniczu fizyki i mechaniki. No może kiedyś dla najlepszych uczniów z moich zajęć przedsiębiorczości zrobię wycieczkę do Warszawy podczas której pójdziemy do firmy pana Eustachego. Uczniowie sobie zobaczą na żywo, bo to chyba jedyny sposób, te cięcie laserem na własne rozradowane oczy.

Jestem przekonany, że każdy z moich uczniów będzie zadowolony! Dyrektorka mówi, że moje zajęcia są inspirujące dla dzieci, a nawet dla nauczycieli. Jestem precyzyjnym pedagogiem jak te cięcie laserem. No staram się, bo jestem z powołania.