Za pomocą wkrętów i wkrętarki bardzo szybko można wykonać mocne połączenie. Wkręty są tanim i szybkim rozwiązaniem, które bardzo dobrze przyjęło się nie tylko w prostych pracach domowych majsterkowiczów, ale także na budowie. Wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość wkręty dają radę i można im zaufać nawet w bardzo newralgicznych połączeniach o ile zastosujemy odpowiednie wkręty.

Wkręt typu torx jest stabilny przy wkręcaniu

wkręty torxNa wstępie wspomniałem już o zaletach wkrętów, a teraz warto nadmienić o ich wadach. Wiem, że wkręty wkręca się bardzo szybko, jednak przy tradycyjnych wkrętach krzyżowych dość trudno jest nad nimi zapanować podczas wkręcania. Trzeba je trzymać palcami, aby nie straciły swojej stabilności. Pewien problem występuje także przy ich wykręcaniu, ponieważ często wycierają się rowki, w które wkładamy bity. Istnieje wiele rozwiązań tych problemów, a jednym z nich są wkręty torx, które wkręca się właśnie tego typu końcówką. Zastosowanie torxów wpływa bardzo dobrze na stabilność wkrętów przy wkręcaniu, gdyż taki wkręt jest podtrzymywany z wielu stron. Nie występuje także zjawisko wycierania łba wkrętu, w miejscu, gdzie wkładamy bity. Końcówka bitów tego typu wchodzi we wkręt bardzo swobodnie i stabilnie go trzyma. Dzięki temu mamy możliwość wkręcania i wykręcania jedną ręką co w wielu przypadkach bywa pomocne. Tego typu zalety mają także wkręty z łbem sześciokątnym, zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym.

Zastosowanie innych niż tradycyjne rozwiązań dotyczących wkrętów jest korzystne. Są one niekiedy tak dobre, że wiele osób woli wykorzystywać je zamiast tradycyjnych, nawet jeśli są nieco droższe. Praca na takich wkrętach kosztuje nas mniej nerwów co jest ważne, a zwłaszcza na budowie, gdzie i tak występuje dość presji i stresowych sytuacji związanych z dotrzymaniem terminu.