Wiele osób przyznaje, że zamiast siedzieć w weekend przed telewizorem, woli wyjechać gdzieś za miasto. Okazuje się jednak, że na takie wycieczki nie jeżdżą samochodem. Coraz więcej osób zauważa korzystny wpływ jazdy na rowerze. Dzięki temu mamy szansę nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o własne zdrowie, ale także możemy wjechać w takie miejsca, do których samochód nie ma dostępu.

Co warto wiedzieć o rowerach górskich?

rowery górskie w niskich cenachNie da się ukryć, że zazwyczaj jazdy na rowerze uczymy się jeszcze w wieku dziecięcym. Można zatem powiedzieć, że każdy jeździć umie. Okazuje się jednak, że z biegiem lat wybieramy inne środki transportu. Dopiero w ostatnich latach można było zauważyć wielki powrót jednośladów. Dziś coraz więcej osób woli jeździć na rowerze, niż na przykład autobusem. Również wolny czas poświęcamy na rekreacyjne wyjazdy. Do jazdy po nierównym terenie potrzebny będzie dobry sprzęt. Rowery górskie w niskich cenach dostępne są w wielu sklepach. Wybór jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie idealny dla siebie model. Rower górski ma nieco szersze opony niż szosowy. Jest bardzo wytrzymały. Posiada amortyzatory, które łagodzą wstrząsy podczas jazdy po pagórkach. Takim rowerem możemy wjechać dosłownie wszędzie. Duża ilość przerzutek zdecydowanie ułatwia jazdę i czyni ją dużo przyjemniejszą. Możemy dopasować styl jazdy do nawierzchni, po której się poruszamy. Rama jest bardzo solidna i odporna na urazy.

Jeśli lubimy jeździć w miejsca, do których nie jest w stanie dotrzeć żaden samochód, powinniśmy wybrać rower górski. Jego konstrukcja ułatwia pokonywanie trudnych i wyboistych tras. Jazda jest bardzo przyjemna i mamy szansę podziwiać piękne widoki. Duża ilość przerzutek ułatwia poruszanie się po pagórkach i pozwala rozwinąć sporą prędkość na równym terenie. Rower jest gwarancją nie tylko doskonałej zabawy, ale także poprawia naszą kondycję fizyczną.