Dla wielu właścicieli samochodów ich wygląd odgrywa ważną rolę, zwłaszcza kiedy używają go w celach reprezentatywnych albo auto posiada dużą wartość. W tym celu konieczne jest regularne zabezpieczanie i konserwowanie pojazdu.

Czym jest folia PPF?

folie PPF katowiceProducenci samochodów coraz częściej rezygnują z malomania karoserii klasycznymi lakierami na rzecz ekologicznych na bazie wody. Co prawda świetnie się one prezentują, natomiast ich trwałość pozostawia wiele do życzenia, przez co niekoniecznie są pożądane przez właścicieli pojazdów. Na szczęście jest wiele sposobów na skuteczne zabezpieczenie lakieru przed rysami, zadrapaniami, odpryskami czy blaknięciem. Są to między innymi folie PPF Katowice są natomiast miastem, w którym kilka salonów zajmuje się ich aplikacja na karoseii. Jest to folia o wyjątkowo cienkiej warstwie, która cechuje się dużą wytrzymałością i elastycznością. Ponadto jej unikalną cechą jest możliwość samoregulacji, czyli samoczynnego niwelowania pojawiających się na jej powierzchni uszkodzeń. W wyniku działania ciepła, gorącej wody czy promieni słonecznych, folia zaczyna pracować, czyli rozciągać się lub kurczyć w razie konieczności. Folia PPF wykonana w profesjonalnym salonie car detailingowym utrzymuje się na karoseii nawet do pięciu lat i świetnie ją chroni przed blaknięciem, odpryskiwaniem czy wszelkimi zarysowaniami mechanicznymi. Aplikacja folii zabezpieczającej zabiera od dwóch do trzech dni i kosztuje średnio dziewięćset – tysiąc osiemset złotych.

Taki zabieg pozwala na długotrwałe zabezpieczenie powłoki lakierniczej przed wszelkimi uszkodzeniami, a tym samym także na podniesienie wartości pojazdu. Co ważne – folie ochronne zawsze aplikuje się na lakier w idealnym stanie, dlatego najlepiej ją wykonać na nowym samochodzie.