Przy dużych i nowoczesnych domach na pewno zbudowany jest piękny taras. Taki, na którym można postawić meble ogrodowe i odpoczywać w ciepły dzień. Desek tarasowych jest bardzo dużo i wszystko zależy od naszych preferencji. Deska kompozytowa wstałaś się przeciągu ostatnich kilku lat najczęściej wybieranym produktem jeśli chodzi o deski na taras.

Deski tarasowe w ciemnym kolorze

deska tarasowa antracytZdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się deska tarasowa antracyt. Jest to deska w ciemnym kolorze, która stworzona jest z materiału kompozytowego. Jest to materiał imitujący prawdziwe drewno. Jest jednak dużo bardziej wytrzymały oraz odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych w tym na mróz oraz promieniowanie słoneczne. Pod wpływem działania słońca deski nie odbarwiają się i nie blakną. Ponadto uszkodzenia mechaniczne także są mniej widoczne niż na klasycznym drewnie. Jednak największym atutem desek kompozytowych jest to, że nie trzeba ich impregnować. Deski kompozytowe są bardzo lekkie i łatwo się je montuje. Mogą stanowić podłoże do tarasu, werandy, a nawet jako wykluczenie do balkonu. Deska kompozytowa ładne współgra z meblami z technorattanu. Dlatego coraz częściej wybierana jest do nowoczesnych tarasów. Wygląda bardzo efektownie i elegancko.

Ładny taras zrobiony z desek kompozytowych wytrzyma nawet kilka lat. Bez potrzeby impregnowania czy też malowania. Oprócz tego jest bardzo łatwy w montażu i nie trzeba go osłaniać po sezonie letnim. Deski kompozytowe są bardzo wytrzymałe, a producent daje gwarancje 2 lata. Kompozytowe deski występują w różnych kolorach. Najczęściej kupowane są deski ciemne. Nie widać na nich brudu oraz innych zanieczyszczeń. Mimo przybrudzeń deski kompozytowe w łatwy sposób można utrzymać w czystości.