Wśród miejsc w naszym mieszkaniu, które możemy zagospodarować w zakresie przechowywania różnych produktów, właściwie w każdym pomieszczeniu wyzwaniem są narożniki. Czasami może się nam wydawać, że bardzo trudno będzie nam zagospodarować narożnik pokoju czy też kuchni. Doskonale wiedzą o tym producenci mebli i dokładają wszelkich starań, by móc zaproponować nam odpowiednie rozwiązania w tym zakresie.

Funkcjonalna drewniana półka

drewniana półka narożna wiszącaJednym z rozwiązań, które możemy zastosować w narożnikach naszych pomieszczeń, jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, są półki narożne. Ze względu na uniwersalny charakter, drewniana półka narożna wisząca dobrze sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu. W kuchni możemy postawić na niej przyprawy, w salonie świetnie sprawdzi się jako miejsce dla kwiatów doniczkowych. W sprzedaży znajdziemy półki cechujące się różnymi wymiarami i realizowane z uwzględnieniem różnego stylu wykonania. Oznacza to, że niezależnie od naszych potrzeb w zakresie kolorystyki, w której chcemy utrzymać meble w danym pomieszczeniu, zawsze znajdziemy półki, które będą nam odpowiadać. W przypadku półek narożnych bardzo ważne jest ich odpowiednie zawieszenie, do czego najlepiej wykorzystać kołki o długości dopasowanej do obciążenia, które planujemy na danej półce. Wybór kołka będzie zależny też od tego, czy chcemy zawiesić jedną półkę, czy też ich większą liczbę.

Kiedy poszukujemy półek narożnych, warto wziąć też pod uwagę preparaty, które zostały wykorzystane do zabezpieczenia ich powierzchni. W przypadku półek drewnianych szczególne znaczenie ma odporność na wilgoć. Właściwe zabezpieczenie półek przed wilgocią jest bardzo ważne w przypadku elementów, które mają znaleźć swoje zastosowanie w kuchni lub w łazience.