Połączenie spawane jest rodzajem złącza, które powstaje w procesie fizycznym łączenia materiałów poprzez ich miejscowe stopienie i zestalenie. W celu wykonywania połączenia spawanego, używa się urządzenia zwanego spawarką. Źródłem prądu spawania jest najczęściej transformator spawalniczy zasilany napięciem sieciowym. Napięcie spawania jest dużo niższe, w związku z koniecznością uzyskania dużej wartości natężenia prądu.

Nowoczesne urządzenie spawalnicze

spawarka inwertorowaPraktyczna spawarka stanowi narzędzie, które doskonale sprawdzi się zarówno w profesjonalnym, jak i w przydomowym warsztacie. Jej wykorzystanie sprawia, że z łatwością można połączyć ze sobą trwale dwa metalowe elementy, uzyskując stabilną konstrukcję. Nowoczesna spawarka inwertorowa to mnóstwo zalet. Właśnie z tego względu, tego typu konstrukcje powoli wypierają z rynku starsze spawarki transformatorowe. Spawarki tego typu są małe i nie ważą dużo. Dlatego właśnie okazują się być idealnymi narzędziami do pracy mobilnej, podczas której poruszanie się jest istotne. Dzięki temu, że urządzenie pobiera naprawdę mało mocy, nie przegrzewa się, może pracować dłużej i charakteryzuje się niskim poborem energii. Spawarka inwertorowa posiada możliwość regulowania prądu spawania, dzięki czemu bez trudu dopasowuje się on do obrabianego materiału, zapobiegając tym samym jego zniszczeniu poprzez przegrzanie i przepalenie. Nowoczesne spawarki posiadają wytrzymałą mechanicznie obudowę, która pozwala na bezawaryjną pracę przez długi czas.

Podsumowując, spawarka inwertorowa to nowy typ urządzeń spawalniczych, który posiada dużo zalet w porównaniu do tradycyjnych spawarek transformatorowych. Przede wszystkim ma przewagę nad spawarkami transformatorowymi pod względem rozmiaru i masy, a także wyróżnia się znacznie mniejszym zużyciem energii zatem mogą pracować w sieci jednofazowej zamiast w trójfazowej.