Dzieci nie mogą spać na źle dobranych łóżkach, ponieważ może to stwarzać dla nich zagrożenie, ale też mogą być niewygodne. Maluchy muszą mieć łóżka z odpowiednimi zabezpieczeniami, ponieważ w trakcie snu często zmieniają pozycję.

Jaki wybrać model łóżka dla dziecka?

łóżko dla dziecka domekPodstawą w doborze łóżeczka dla dziecka, powinien być jego wiek, gdyż od tego zależy model i wielkość. Najmłodsze pociechy śpią w łóżeczkach ze szczebelkami, gdyż to jedyne bezpieczne miejsce dla nich. Z wiekiem jednak zaczynają się samodzielnie przemieszczać, przez co konieczna jest zmiana łóżka na standardowy model z częściowymi zabezpieczeniami. Łóżka dla starszych dzieci przeważnie posiadają zabezpieczające barierki, które chronią maluchy przed wypadnięciem w trakcie snu. Na rynku znajdziemy jeszcze łóżko dla dziecka domek, które jako jedyne nie posiada nóżek, a miejsce do spania jest równe z podłogą. Dostępne też są modele z szufladą pod dnem, choć nie jest ona taka duża jak w zwykłych modelach łóżek. Nie mniej jednak wystarczy na schowanie zapasowej pościeli czy zabawek dziecka. Łóżka w kształcie domków, są też nazywane skandynawskimi, gdyż stamtąd do nas przyszły i szybko zyskały popularność. Dziś prawie co piąte dziecko posiada w pokoju takie łóżko, gdyż jest ono bardzo oryginalne i stanowi dla maluchów świetne miejsce do zabawy. Jeżeli zakryjemy jego konstrukcję kocem czy dowolnym materiałem, może stanowić dla dziecka bazę do zabawy w dom, którą dzieci w tym wieku uwielbiają. Z pewnością każdy kilkulatek będzie zadowolony z takiego łóżka.

Nie w każdym sklepie kupimy takie łóżeczko, ponieważ najczęściej jest ono dostępne w internecie. Można również zlecić jego wykonanie prywatnym stolarzom, którzy prowadzą swoje działalności. Nie jest to skomplikowana konstrukcja, gdyż składa się z kilkunastu elementów.