Każda firma, prędzej czy później, potrzebuje rozmaitych materiałów reklamowych, mających na celu wypromowanie przedsiębiorstwa. W działaniach tych są dwie istotne kwestie, które decydują o tym, komu ostatecznie powierzony zostanie wydruk: cena i jakość druku przy dużym nakładzie.

Druk offsetowy, gdy potrzebujesz dużo za niewiele

drukarnia offsetowa znana w toruniuPrzy dużych zamówieniach, poszukujemy zawsze rozwiązań, które oprócz tego, że będą praktyczne, staną się dla nas również opłacalne. W kwestii druku, drukarnia offsetowa znana w Toruniu jest z możliwości uzyskania bardzo dużej ilości odbitek, stosunkowo niskim kosztem. Czym jest druk offsetowy? Jest to przemysłowa forma jednej z podstawowych technik druku, czyli druku płaskiego. W przypadku druku offsetowego, obraz zostaje przeniesiony z formy drukowej na podłoże drukowe dzięki cylindrowi pośredniemu, pokrytemu gumą offsetową. Sama technika powstała wraz z początkiem litografii w XVIII wieku, dopiero w późniejszym czasie offset stał się techniką druku przemysłowego. Dzięki drukowi offsetowemu, uzyskać można bardzo dużą ilość odbitek w krótkim czasie i przy niskim nakładzie finansowym. Z tych powodów, drukarnie offsetowe świetnie nadają się do druku materiałów reklamowych, których nakład jest dość wysoki – nie wydrukujemy wszak jednej wizytówki czy też ulotki, a raczej ich setki, a nawet tysiące. Wydruki offsetowe można podzielić na dwie kategorie: arkuszowe, gdzie farby utrwalane są przez polimeryzację i zwojowe, do których używa się farb lejnych. Choć druk offsetowy zdaje się nie mieć wad, należy pamiętać o tym, że w jego przypadku nie ma możliwości zrobienia personalizacji na poszczególnych odbitkach – wydruk idzie hurtowo w identycznym kształcie dla wszystkich odbitek.

Firmowe wizytówki, bannery reklamowe nie potrzebują żadnej personalizacji, każda kopia ma być taka sama, więc ich wydruk w drukarni offsetowej będzie odpowiedzią na potrzeby firmy w tej kategorii.