Jestem właścicielem domu jednorodzinnego już od szesnastu lat. Po przeczytaniu kilkuset artykułów w internecie na temat odnawialnych źródeł energii i po namowach swoich sąsiadów postanowiłem zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w instalację fotowoltaiczną. Moje comiesięczne rachunki za prąd nie przekraczają 300 złotych, ale darmowa energia ze słońca wydała się dla mnie bardzo atrakcyjna.

Firmy montujące panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy

panel pv bydgoszczMieszkam od urodzenia w jednym mieście i mam obecnie 44 lata. Jak już wcześniej wspomniałem, po zapoznaniu się z tematem odnawialnych źródeł energii i po namowach znajomych postanowiłem zamontować na swoim dachu instalację fotowoltaiczną. Nie trudno było znaleźć firmę, dla której nie jest obcy żaden panel pv bydgoszcz to bardzo duże miasto, w którym mieszkam od urodzenia. Nie miałem zatem problemów z umówieniem się na darmowe audyty z kilkoma przedstawicielami. W końcu oferty musiałem porównać. W końcu zdecydowałem się na odpowiedniego zleceniobiorcę, który załatwił za mnie wszystkie formalności. Instalacja o mocy 5 kW kosztowała mnie 24 tysiące złotych, ale dostałem dofinansowanie w wysokości pięciu tysięcy złotych. W moim przypadku cała inwestycja ma się zwrócić po siedmiu latach. Muszę wspomnieć, że moduły zamontowałem od strony południowej. Wydajność jest zatem maksymalna, a produkcja zadowalająca. 

W moim przypadku instalacja fotowoltaiczna okazała się strzałem w dziesiątkę. Odpowiedni dach dwuspadowy znacząco podniósł rentowność całego projektu. Wszystkie moje zyski śledzę na ekranie mojego smartfona za pomocą odpowiedniej aplikacji. Zamiast comiesięcznych rachunków płacę raty za instalację, ponieważ dostałem atrakcyjną ofertę kredytową ze wkładem własnym. Już po siedmiu latach prąd będzie darmowy.