Jeżeli należymy do entuzjastów jazdy na rowerze i spędzamy na nich dużo czasu, czemu nie zdecydować się na dłuższą wyprawę? Koszt wycieczki rowerowej jest znacznie niższy od standardowych wycieczek, mimo, że wcale nie są one krótsze. 

Europejska wyprawa rowerowa 

wyprawy rowerowe europaBiura i agencje turystyczne starają się dopasować swoją ofertę do każdego segmentu klientów. Idąc tym tropem i mając przykład od zagranicznej konkurencji, w końcu i u nas są organizowane wycieczki rowerowe z prawdziwego zdarzenia. Krajowe wycieczki rowerowe są w ofercie biur turystycznych już od jakiegoś czasu. Jednak wycieczki rowerowe po Europie to swego rodzaju nowość. W dodatku są one bardzo zróżnicowane pod względem programu i kierunków, w jakie można się udać. Zatem jeżeli mamy w planie letnie wyprawy rowerowe Europa to strzał w dziesiątkę. Mamy do wyboru wycieczki po wybranych krajach europejskich lub wyprawę objazdową, obejmująca kilka stolic europejskich. To, na jaką się zdecydujemy jest kwestią naszej kondycji i właściwej oceny własnej odporności na trudne warunki atmosferyczne, jakie mogą nas spotkać na trasie. Wycieczka rowerowa po Europie to doskonały pomysł zarówno dla par, jak i całych rodzin. Ponieważ nie ma nic lepszego, niż połączenie przyjemnego z pożytecznym. W tym ujęciu przyjemnym jest sama jazda po nieznanych trasach, a pożytecznym poznawanie innych krajów z perspektywy roweru. Jeżeli nie dysponujemy porządnym rowerem, dostosowanym do długich wypraw, możliwe jest wynajęcie go od organizatorów wycieczki. 

Podróżowanie na rowerze to zupełnie coś innego, niż standardowa wycieczka. W zależności od organizatora, noclegi są przygotowane w lokalnych hotelach lub śpi się w namiotach, rozbijanych w bezpiecznych i często uczęszczanych miejscach.