Trzy lata temu zdecydowałam się na zakup kominka. Wybudowaliśmy z mężem nowy dom i naszym największym marzeniem było móc usiąść któregoś mroźnego, zimowego wieczoru na dywanie przed kominkiem i sączyć wino, wpatrując się w żarzące się kłody drewna. Nasz plan udało nam się zrealizować w stu procentach. Ostateczną decyzję poprzedziło jednak szereg działań, poszukiwań i pytań do wielu osób.

Jak wybrać firmę, która postawi nam idealny kominek?

grille ogrodoweJeszcze sto czy dwieście lat temu wybralibyśmy się w tym celu do zduna. Dzisiaj ten zawód już praktycznie wymarł, ale na pomoc w tym problemie przychodzą liczne sklepy i producenci, oferujący szeroki wachlarz usług. Oczywiście rzadko można spotkać firmę, która produkuje tylko i wyłącznie kominki. Najczęściej w tym samym sklepie czy u tego samego producenta zakupimy również grilla ogrodowego, odkurzacz centralny czy inne elementy przydatne w domu. Wracając jednak do kominków, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki typ nam odpowiada – wbudowany czy wolnostojący. Dalej powinniśmy stwierdzić czy potrzebujemy kominka do nowoczesnego czy klasycznego wnętrza. Odpowiedź na powyższe pytania zdecydowanie pomoże w poszukiwaniach. My ostatecznie zdecydowaliśmy się na wbudowany kominek, o bardzo prostej konstrukcji, wykończony jasnym marmurem, stworzony przez firmę austroflamm. Po trzech latach intensywnego użytkowania mogę stwierdzić, że to był bardzo dobry wybór. Zarówno jeżeli chodzi o firmę, jak i rodzaj kominka oraz materiał wykończenia.

Wybór kominka zajął nam kilka miesięcy. Warto jednak starannie przemyśleć tę decyzję i sprawdzić oferty wielu producentów, ponieważ ten element naszego domu będzie prawdopodobnie jego centralnym miejscem, a dobrze zaprojektowany kominek będzie nam służył przez wiele kolejnych lat.

Sprawdź www.kambud-kominki.pl ofertę