Większości osób lekarz stomatologii kojarzy się przede wszystkim z wyrywaniem zębów. Prawda jest jednak taka, że wachlarz usług stomatologicznych jest znacznie bardziej rozbudowany. Obecnie jest to jedna z najlepiej rozwijających się dziedzin, która wprowadza coraz to nowsze technologie.

Wybielanie zębów lampą lub paskami u stomatologa

Stomatolog LondynNiejedna osoba marzy o hollywoodzkim uśmiechu i to właśnie w gabinecie dentystycznym można powalczyć o taki uśmiech. Jest wiele sposobów na to, by zęby były białe. Niektórzy korzystają z domowych sposobów, ale te raczej na nic się nie zdają. Zresztą lekarze dentyści przestrzegają przed korzystaniem z domowym metod, które mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Wybielić zęby można nie tylko w gabinecie, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej. Przeciwnie – obecnie wiele gabinetów ma w swojej ofercie taką usługę i wcale nie jest bardzo droga. Trzeba nastawić się na kilkaset złotych za jedną sesje wybielania zębów. Wiadomo, że w zależności od przyjętych celów konieczne może być powtórzenie sesji kilkakrotnie. Stomatolog Londyn to specjalista, który do wybielania zębów wykorzystuje lampy wybielające. Czasami są to również nakładki, które umieszcza się między zębami. Emitują one niebieskie światło wybielające zęby. Jeśli ktoś nie chce korzystać z zabiegu wybielania zębów lampą, to lekarz dentysta na pewno zaoferuje takiej osobie wybielanie paskami.

Istnieją paski wybielające, które rzeczywiście są w stanie wybielić zęby, a przy tym nie podrażnić tkanek miękkich w ustach. Należy je jednak kupować zawsze w gabinecie stomatologicznym, bo takie produkty na pewno będą sprawdzone, a co najważniejsze – skuteczne. Lepiej nie kupować preparatów wybielających na własną rękę, choć wiadomo, że obecnie na polskim rynku jest ich całkiem sporo do wyboru.