Możliwość gromadzenia wody z natury to łatwy i dobry sposób na to, abyśmy ograniczyli marnowanie wody w przyrodzie. Obecnie, gdy cywilizacja z jej betonowymi budynkami i utwardzonymi chodnikami zabiera przyrodzie naturalne miejsce, które może ona wykorzystać, marnuje przez to wodę opadową. Nie pozwólmy na to.

Podstawa to atestowany zbiornik na wodę do picia

atestowane zbiorniki na wodę pitnąOpad deszczu nie zdarza się codzienne, dlatego aby zachować wodę opadową, aby później wykorzystać ją do naszych celów, to powinniśmy móc w momencie opadu zgromadzić ją w jednym miejscu. To miejsce powinno być szczelne i nie może powodować w żaden sposób zanieczyszczenia wody. Najlepsze do tego zadania będą atestowane zbiorniki na wodę pitną, które doskonale się sprawdzą w tej roli. Taki zbiornik wykonany jest z plastiku, czyli materiału, który nie będzie nam zanieczyszczał wody. Po zgromadzeniu takiej wody opadowej możemy przy użyciu dalszej instalacji zdecydować jak będziemy jej używać. Po zastosowaniu odpowiednich filtrów i pomp, taką wodę możemy spokojnie podpiąć pod instalację wodną naszego domu. Tak zorganizowana instalacja wody sprawi, że wodę z deszczówki możemy zarówno pić jak i wykorzystać do kąpieli, czy też do spłukiwania nieczystości. Nawet nie będziemy się zastanawiać skąd pochodzi woda, którą akurat używamy. Po odpowiednim oczyszczeniu będzie ona zdrowa i zdatna do picia, jak woda mineralna z butelki. Trzeba jednak wcześniej trochę zainstalować w odpowiednie filtry.

Deszczówka to bardzo dobry sposób na pozyskanie własnego źródła wody pitnej. W naszym kraju deszcze występują na tyle często, aby tej wody przy racjonalnym gospodarowaniu nie zabrakło. Możemy w ten sposób zbierać wodę z dachu, czy też zabetonowanych podwórek. Oczywiście przed jej użyciem, trzeba taką wodę oczyścić.