Każdego z nas to czeka. Z czasem nasze zęby zaczną być coraz słabsze, a co za tym idzie – zaczną wypadać. Wtedy z pomocą przychodzą różne protezy i akcesoria do nich. Wybór jest ogromny: od stałych po ruchome, całościowe lub częściowe. Więc jaką najlepiej wybrać, aby żyło nam się z nią dobrze i była ona komfortowa w noszeniu?

Wybór najlepszej protezy zębowej

protezy zęboweBraki w uzębieniu wypełnia się na wiele sposobów. Jeżeli nie są one znaczne można wybrać implanty, jednak w tych poważniejszych wypadkach lepiej decydować się na protezy. Nie są one może najwygodniejsze, ale dzisiejsza technika pozwala, aby wyglądem przypominały one naturalne zęby. Protezy zębowe wymagają od swoich użytkowników zupełnie nowego spojrzenia na higienę jamy ustnej. Wymuszają one również zmianę niektórych nawyków i trybu dnia. Ale nie jest to takie uciążliwe, jak zmiany zachodzące, gdy posiadamy niewypełnione braki w uzębieniu. Bez implantów lub protezy zęby w sąsiedztwie luki zaczynają się przemieszczać i wysuwać. Może to doprowadzić do ciężkich do naprawy zaburzeń i chorób uzębienia. Wybierając protezę dla siebie trzeba kierować się przede wszystkim tym, jaka nam wystarczy oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. Są protezy tańsze i droższe, jednak nieważne jaką wybierzemy – musi ona spełniać swoją podstawową funkcję i prawidłowo wypełniać luki. Obecnie protezy robione są tak, aby jak najmniej przeszkadzały użytkownikom oraz zapewniały im poczucie komfortu i niczym nie różniły się od naturalnych zębów.

Protetyka rozwija się bardzo dynamicznie i stale podąża za nowościami technicznymi. Do tworzenia protez wykorzystuje się coraz to nowsze materiały, a same protezy stają się przyjaźniejsze i mniej odczuwalne dla wszystkich, którzy je noszą. Uświadomienie sobie, że potrzebujemy sztucznych zębów nie jest już takie straszne, jak było jeszcze niedawno.