Każda dziedzina życia, która choć trochę ma związek z kreowaniem wizerunku charakteryzuje się innymi trendami. Moda zmienia się błyskawicznie i praktycznie co sezon kolekcje prezentowane na wybiegach diametralnie różnią się od tych prezentowanych w ubiegłym sezonie. Podobnie dzieje się w fryzjerstwie. Jak zatem wygląda ta kwestia we florystyce?

Tworzenie wiązanek

podkłady sztuczne pod wiązankiOczywiście również w tej dziedzinie nieco artystycznej trendy zmieniają się na przestrzeni lat. Dziś nie wyobrażamy sobie tworzenia różnego rodzaju kompozycji kwiatowych, które z chęcią wybralibyśmy jeszcze kilka lat temu. Zmieniają się nie tylko rodzaje używanych kwiatów, ale również dodatków. Zarówno bukiety jak i wiązanki tworzone są z co raz to bardziej niespotykanych kwiatów i elementów dekoracyjnych. Z pewnością jednak podkłady sztuczne pod wiązanki są wykorzystywane równie często jak kiedyś. Wynika to przede wszystkim z faktu, że stanowią one podstawę do tworzenia wieńców zarówno pogrzebowych jak i tych okolicznościowych. W ostatnich czasach niezwykle modne stało się wykonywanie wieńców o okrągłym kształcie na Boże Narodzenie czy też Wielkanoc. Na podkładzie z sztucznego bądź żywego igliwia można stworzyć niepowtarzalne dekoracje na stół. Wystarczy umieścić na nich wybrane samodzielnie dodatki np laski cynamonu, suszone pomarańcze, ozdobne pisanki czy też sztuczne kwiatki i mamy własnoręcznie przygotowaną ozdobę. Do wieńców wiszących wykorzystuje się podkłady w kształcie wianka bądź kuli zrobione z wikliny bądź też suszonych gałęzi, które znacznie lepiej sprawdzą się w tym przypadku ze względu na większą trwałość.

W czasach kiedy dostęp do Internetu stał się czymś powszechnym możemy na bieżąco śledzić trendy w interesującej nas kategorii. Ułatwia to tworzenie nowoczesnych elementów dekoracyjnych oraz wieńców niemalże na każdą okazję. Ponadto dostępne poradniki pomogą nam krok po kroku wykonać ozdoby całkowicie samodzielnie. Wystarczą odpowiednie elementy i odrobina wolnego czasu.