Materiał do swojego warsztatu stolarskiego chciałem pozyskiwać z lasu, który przepisał mi dziadek. Aby drewno nadawało się do pracy, musiałem jednak między innymi wybudować suszarnię. Chciałem ją zrobić po swojemu, dlatego czytałem wiele poradników, jak tego dokonać. Do jej konstrukcji i późniejszego prawidłowego działania potrzebowałem wentylatora ze sprawdzonego źródła.

System wentylacji w suszarni drewna

Suszarnia drewna wentylatorPo skończonej pracy w stolarni i dobrym posiłku czytałem internetowe porady na temat tego, jak zbudować własną suszarnię drewna. Zdania na temat jej zastosowania były podzielone, ale w ogólnym rozrachunku przeważała ilość zalet niż wad. Najważniejsze było zadbanie o sprawny system wentylacji, aby wszystko dobrze schło. Postanowiłem znaleźć w wyszukiwarce frazę „suszarnia drewna wentylator„, żeby dowiedzieć się, jaki model będzie właściwy do mojej przydomowej suszarni. Długo czytałem o rodzajach wentylatorów, ponieważ chciałem mieć pewność, że mój wybór będzie trafny. Kiedy w końcu nabyłem konkretne urządzenie, mogłem przystąpić do pracy nad całą suszarnią. Dzięki gruntownemu researchu jej budowa nie była trudna, choć dosyć długa. Montaż samego wentylatora był najłatwiejszym zadaniem. Jego instalacja przebiegła błyskawicznie, nie stwarzając większych problemów. Przez kupno sprawdzonego urządzenia do wentylacji drewno z lasu po moim dziadku schło równomiernie.

Konstrukcja suszarni była sprawdzianem moich umiejętności manualnych i samozaparcia. Wydaje mi się jednak, że mogę postawić sobie wysoką ocenę. Wentylator wspomaga ekspresowy proces suszenia się drewna, dzięki czemu jestem w stanie szybko wykonywać zlecenia dla mojej stolarni. Gdyby nie sprawny system wentylacji, dzisiaj nie osiągnąłbym tak wiele w tak krótkim czasie.