Domy murowane pozwalają na pełną dowolność w zakresie wykończenia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, oraz na sporą dowolność co do samej bryły budynku. Domy z bali za to narzucają pewne określone style – w końcu nie po to decydujemy się na nie, by potem ukrywać drewno pod warstwą tynku i gipsu.

Sposób na urządzenie domu z bali

domy z baliWiele domów z bali jest w środku maksymalnie wykończonych drewnem, a właściciele unikają nawet płytek w kuchni i łazience i korzystają z nich tylko w tych częściach wspomnianych pomieszczeń, gdzie jest to niezbędne. Do takiego wnętrza, przesyconego drewnem w mnogości faktur i odcieni, nie pasują zupełnie nowoczesne style wnętrzarskie i wkomponowanie ich staje się sztuką. Pasują za to style takie jak rustykalny, odwołujący się do ciepła wiejskich domów, skandynawski, który w znacznej mierze wymaga elementów drewnianych. Odpowiednie będą detale myśliwskie lub, bardziej przekornie, elementy kojarzące się z angielskimi dworkami lub stylem ludwikowskim. Najważniejszym wymogiem jest tu spójna wizja całości i takie dobranie poszczególnych elementów, aby razem tworzyły interesującą, uzupełniającą się całość. Jest to prawdziwa sztuka, jednak końcowy efekt będzie zachwycał. Jednym z tych elementów, które powinny się znaleźć we wnętrzu domu z bali, jest na pewno kominek. Trzaskające płomienie tworzą przytulny klimat i jak nic innego tworzą atmosferę domowego ciepła. Kominki pasują przy tym do każdego stylu wnętrza. Przy urządzaniu domu z bali nie można zapominać o dekoracjach. Te jednak mogą być zbędne, jeśli ozdobiony zostanie sam materiał, czyli drewniane bale.

Mniej i bardziej skomplikowane rzeźbienia, odpowiednie do takich wnętrz, nadadzą domowi unikalnego charakteru. Nie muszą być dziełem artysty – choć mogą – i warto pomyśleć o tym, by każdy domownik miał w nich swój wkład.

Zapisz

Zapisz

Najnowsze informacje na www.naturekodom.pl