Poszukując nowego samochodu często decydujemy się na wybór z komisu. Jest to bardzo dobry krok, ponieważ nowe auta tracą na wartości w szybkim tempie po opuszczeniu salonu sprzedaży. Jak sprawdzić sprzedawcę, by uniknąć oszusta i niekorzystnej ceny?

Wybór powinien być sprawdzony przez lakiernika

lakiernikPrzede wszystkim warto, by był to przemyślany wybór, który dodatkowo sprawdzi skuteczny lakiernik z Białegostoku. Po grubości warstwy lakieru można stwierdzić, czy pojazd uczestniczył w wypadku. Samochody używane są sprowadzane z wielu krajów, a ich stan zależy głównie od tego, po jakich drogach jeździły dotychczas. Białystok to miasto, w którym jest wiele punktów sprzedaży samochodów ze wschodu. Używany samochód powinien mieć łatwo dostępne i tanie części, dobrym przykładem jest marka ford. Każdy auto serwis posiada zazwyczaj wiele części najbardziej popularnych modeli i warto to brać pod uwagę przed zakupem. W przypadku używanego samochodu pompa wspomagania i auto klimatyzacja mogą być do wymiany. Sprawdźmy wcześniej, ile kosztują komplety nowych opon do danego modelu. Musimy to wliczyć do finalnej wyceny. Oglądając samochód przed zakupem zweryfikujmy sprawność układu hamulcowego, poziom płynów. Ważna jest też jakość tapicerki. Zwykle po niej najbardziej widać stopień zużycia materiałów. Możemy mieć wgląd do dokumentacji pojazdu, rejestru napraw. Lepiej, aby był serwisowany w aso. Skontrolujmy także poduszki powietrzne – czy są w nienaruszonym stanie. Rdza pojawiająca się na elementach blachy powinna wykluczyć auto z zakupu.

Warto przejechać się samochodem przed zakupem, bo jazda próbna pozwoli ocenić m.in. jak działają hamulce, sprzęgło. Wymiana takich elementów może się okazać droga i czasochłonna. Poprośmy o poradę znajomego mechanika, który zna najczęściej psujące się części w upatrzonym modelu.