Ostatnio nie mogę porozumieć się z mężem. Przechodzimy trudny czas. Doszłam do wniosku, że to nie jest człowiek, z którym chcę budować własną przyszłość.  Dłużej tak nie wytrzymam – wciąż ciche dni albo kłótnie o błahostki. rozmowa nic nie pomaga, więc zostaje jedno – ostateczne rozwiązanie małżeństwa. Przykre ale prawdziwe. Nie ja pierwsza i z pewnością nie ostatnia. Jednak to nie takie proste…

Rozmowa  z bydgoskim prawnikiem

prawnik bydgoszczCo nas łączy? Dziecko i kredyt hipoteczny na mieszkanie. czuję, że mąż zaczyna coś kombinować. Wielokrotnie groził, że nie odda dziecka bez walki. Mimo, iż kredyt zaciągnęliśmy po ślubie, rości sobie wyłączne prawo do mieszkania. Postanowiłam, że tak dłużej być nie może – nie dam się zastraszyć i zapędzić w kozi róg! Postanowiłam skorzystać z pomocy specjalisty. Rozpoczęłam poszukiwania w Internecie, wpisując hasło: prawnik Bydgoszcz. Bydgoszcz to duże miasto i zupełnie nie orientuję się, do kogo się udać z moimi problemami. Dlatego poczytałam opinie o danej kancelarii adwokackiej. Na wizytę czekałam kilka dni. Na miejscu wyjaśniłam sprawę i przedstawiłam prawnikowi posiadane dokumenty, takie jak akt własności mieszkania. Cała wizyta nie trwała długo, ale przyniosła mi nowe spojrzenie na sprawę. Prawnik w prosty sposób wyjaśnił mi różne zawiłości. Przyznam, że nieco mi się w głowie rozjaśniło. Teraz już wiem, że działanie na własną rękę nie wchodzi  w grę. Wyjaśniono mi, że mąż nie ma podstaw, by zabrać mi mieszkanie. Zresztą prawnik sporządził już odpowiednie pismo. Nie sądziłam, że tak szybko uzyskam pomoc.

Czasem dobrze jest zaprzestać działania na własną rękę. w tak ważnych kwestiach nie sposób polegać tylko na sobie. Warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Dzięki temu problemy nie będą się wydawać aż tak ogromne. Zamiast siedzieć i rozpaczać, należy udać się po pomoc. To żaden wstyd.