Pomoc drogowa to usługa, która świadczona jest przez profesjonalne firmy, które posiadają zarówno sprzęt, jak i podstawowe umiejętności naprawcze samochodów. Bardzo często klienci wzywają pomoc drogą od razu z lawetami, a wykwalifikowany pracownik potrafi naprawić pojazd na miejscu w taki sposób, żeby właściciel samochodu mógł dojechać do pobliskiego mechanika.

Zalety i koszty pomocy drogowej

auto pomocFirmy zajmujące się pomocą drogową posiadają tabor samochodowy, który pozwala na wykonywanie transportu pojazdów osobowych, dostawczych, a także cięższych, takich jak pojazdy maszynowe. Auto pomoc jest usługą, która świadczona jest przez doświadczonych pracowników z odpowiednią licencją na transport zarówno krajowy, jak i zagraniczny. Mogą również przetransportować ładunki zgodnie z zabezpieczeniem wynikającym z polisy OC. W przypadku, gdy klient potrzebuje samochodu zastępczego po wypadku istnieje możliwość wynajęcia samochodu bezpośrednio od firmy, która oferuje pomoc drogą. Wtedy cały proces formalności jest bardziej ułatwiony, niż w przypadku korzystania z usług wypożyczalni działających na rynku. Wiele lat doświadczenie pozwala kierowcom lawet z pomocy drogowej na wybranie odpowiednio najkrótszej drogi, która pozwoli na znaczną redukcję kosztów dla klienta, który płaci zarówno za godzinę pomocy, jak i za przejechaną trasę. Firmy świadczące auto pomoc posiadają bardzo często holowniki, które posiadają odpowiednią zabudowę i platformy transportowe, co pozwala na dostosowanie holownika do potrzeb indywidualnych klienta.

Wszystkie lawety, jak i samochody zastępcze są sprawne techniczne i okresowo sprawdzane. Dostępność wielu firm na rynku pozwala na szeroki wybór dla klienta, który powinien kierować zarówno oferowaną ceną, jak i doświadczeniem.