Uczucie ciężkości nóg, pękające naczynka – tzw. pajączki i żylaki to objawy które ma wielu z nas. Takie objawy mogą być objawem niewydolności żylnej która utrudnia nam życie, a nieleczona może być niebezpieczna dla naszego życia. Jeśli zaobserwujemy takie objawy powinniśmy skonsultować się z lekarzem. 

Zalety podkolanówek kompresyjnych

podkolanówki kompresyjneJednym z pierwszych kroków (oprócz konsultacji ze specjalistą) które powinniśmy podjąć po zaobserwowaniu u siebie tych przykrych dolegliwości jest zakup podkolanówek kompresyjnych. Szereg i wybór produktów uciskowych jest niezwykle duży. Zakupić możemy rajstopy, kolanówki, skarpety bądź właśnie podkolanówki. Ich stosowanie może opóźnić objawy niewydolności żylnej, bądź wręcz pozwoli ich uniknąć. Zapewniają one niezwykły komfort życia osobom które zmagają się z uczuciem zmęczenia czy puchnięcia nóg i kostek zwłaszcza przy długotrwałym siedzeniu. Stosowanie takich uciskowych – kompresyjnych podkolanówek jest metodą bardzo skuteczną a zarazem bardzo mało inwazyjną. Takie podkolanówki kompresyjne pozwalają naszym nogom odetchnąć, zmniejszają ich obrzęk i puchnięcie. Ułatwiają prawidłowy przepływ krwi. Zmniejszają bolesność nóg. Decydując się na zakup takich podkolanówek warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i to czy spełniają wymogi CEAP. Co istotne, takie podkolanówki często są bardzo estetyczne, pięknie wyglądają, a co najważniejsze, wizualnie nie różnią się od zwykłych podkolanówek. Możemy spokojnie nosić je do pracy bądź na większe wyjścia. 

Objawami niewydolności żylnej mogą być żylaki, puchnięcie nóg, kostek, pojawianie się rozszerzonych naczynek na nogach, czy uczucie ciężkości nóg. Aby zapobiec takim objawom powinniśmy rozważyć zakup podkolanówek kompresyjnych (uciskowych). Takie podkolanówki świetnie sprawdzą się do noszenia na codzień i pięknie będą wyglądać na nodze.