Dzięki znajomości udało się na okres wakacyjny załatwić mi pracę w Niemczech przy zbiorach truskawek. Znajoma od lat mieszka za granicą opiekując się starszymi osobami. Ja, jako że studiuję dziennie w Polsce, mogę jechać jedynie sezonowo. Zbiór owoców bardzo mi odpowiada, bo co lato pracowałam u wujka na polu i mam już w tym wprawę.

Najlepszy przewoźnik do Niemiec z Lublina

przewóz do niemiec z lublinaDo wyjazdu nie zostało dużo czasu. Niestety znajomy, który miał jechać z nami i miał być naszym kierowcą, w ostatnim momencie zrezygnował. Niby jakieś powody prywatne, ale nie chcę w to wnikać. Pozostał jedynie fakt, że nas wystawił i teraz nie mamy jak dostać się na miejsce. Zaczęłam szukać w internecie, czy funkcjonuje jakiś przewóz do Niemiec z Lublina. Kiedyś słyszałam o jakimś przewoźniku, ale czy nadal ta firma działa, to nie miałam pojęcia. Dodatkowo mieliśmy ściśle określony termin, w którym musieliśmy się dostać na miejsce. Zadzwoniłam pod jeden z numerów dostępnych na stronie i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Wszystko pasowało, zarówno cena, termin jak i to, że wyjazd z Lublina i to jeszcze w pobliżu miejsca mojego zamieszkania. Szybko zarezerwowałam dwa miejsca, dla siebie i koleżanki, która skusiła się jechać ze mną. Od przewoźnika dowiedziałyśmy się, że były to dwa ostatnie miejsca, więc podwójne szczęście. Po przeliczeniu okazało się, że taniej wyniesie nas wyjazd zbiorowym transportem, niż gdybyśmy składali się na paliwo ze znajomym.

Tak naprawdę wybór tego przewoźnika, to były same plusy. Kolega, jako że nie lubi długo być za kierownicą, to coś wspominał też, że może w trakcie jazdy zamienimy się miejscami, co generowało we mnie stres. A tak będę mogła spokojnie całą podróż przespać i po dojeździe na miejsce będę wypoczęta.