Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki materiał jest najlepszy do ocieplania budynków. Okazuje się, że wybór jest naprawdę duży. Można skorzystać z tradycyjnych rozwiązań takich jak styropian czy wełna mineralna, ale można też postawić na nowoczesne technologie, wśród których z pewnością trzeba wyróżnić piankę PUR. Tak nazywana jest w skrócie pianka poliuretanowa, która zyskała popularność nie tak dawno temu.

Stosowanie pianki PUR w ocieplaniu budynków

ocieplanie metodą natryskową śląskOkazało się, że materiał ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i rzeczywiście warto go stosować. Po pierwsze pianka poliuretanowa jest bardzo łatwa w transporcie i nie niszczy się w jego trakcie. Chodzi o to, że płyty styropianowe mogą ulec połamaniu w trakcie transportu i zajmują sporo miejsca. Pianka przed nałożeniem na ściany, poddasze ma postać płynną, więc jest przewożona w specjalnych butlach. Takie ocieplanie metodą natryskową śląsk polega na tym, że pianka poliuretanowa w formie płynnej trafia na konkretny materiał i od razu ulega pęcznieniu i zwiększaniu swojej objętości. Jest to bardzo ciekawy proces, który sprawia, że pianka wnika nawet w najmniejsze zakamarki. Pianką bardzo dobrze ociepla się poddasza oraz ściany. Wiadomo, że można nałożyć piankę poliuretanową na praktycznie każdy materiał i z pewnością się sprawdzi. Warto wspomnieć o tym, że dzięki piance poliuretanowej nie powstają mostki termiczne.

Określa się tak miejsca, w których dochodzi do przerwy w termoizolacji. Innymi słowy są to szpary, dziury, przez które ciepłe powietrze ucieka na zewnątrz pomieszczenia. Jeśli powierzchnia zostanie dobrze pokryta pianką, to nie ma mowy o powstawaniu mostków termicznych. A termoizolacja bez mostków to najlepsza ochrona przed zimnem i sposób na zaoszczędzenie na ogrzewaniu budynku.