Nowoczesne domy są budowane według dość rygorystycznych wytycznych, które przez lata zaczęły uwzględniać nowe rozwiązania mające na celu zabezpieczenie budynku. Bardzo dużą uwagę przykłada się obecnie do tematy izolacji przeciwwilgociowej ścian, dzięki której mamy pewność, że do środka budynku nie dostanie się wilgoć.

Technologia osuszania ścian w starszych budynkach

osuszanie ścianNiestety wiele domów zostało wybudowanych jeszcze przed powstaniem tych wytycznych, a co za tym idzie możemy w nich zapomnieć nie tylko o dobrej izolacji przeciwwilgociowej, ale także o izolacji przeciwwilgociowej w ogóle. Po prostu dawniej nikt na to nie zwracał uwagi, a także nie myło na rynku odpowiednich materiałów. Co w takim razie mają zrobić właściciele starych budynków, którym codziennie zalewa piwnicę i partery domów, właśnie ze względu na brak izolacji? Na szczęście istnieje metoda, która dokładnie wykona osuszanie ścian i wprowadzi do nich izolacje przeciwwilgociową. Jest to tak zwana iniekcja ciśnieniowa, która polega na wlaniu pod wysokim ciśnieniem w stare ściany fundamentowe materiału przeciwwilgociowego, który wypełni mikropory w materiale, z którego jest zbudowana ściana. Dokonuje się tego poprzez wywiercenie w ścianie otworów przez które wstrzykuje się płynną izolację. Taka metoda jest już sprawdzona i na podstawie wielu opinii bardzo skuteczna. Jest to także jedyna metoda nieinwazyjna dla starych ścian, która nie prowadzi do ich degradacji.

Wiele firm specjalizuje się w tego typu osuszaniu ścian. Praktycznie w każdym przypadku się to udaje i po wykonaniu tej metody okazuje się, że już nam nie zalewa piwnicy, ani ściany na parterze nie zachodzą wodą. Do tego ta metoda jest naprawdę szybka w porównaniu do bardziej inwazyjnych sposobów polegających na przebudowie ścian.