Odkąd pamiętam, mama zawsze powtarzała mi jak ważna jest higiena zębów. Dlatego myję zęby dwa, a nawet i trzy razy dziennie dla odpowiedniej profilaktyki. Myślałam, że z tego względu nigdy nie będę miała problemów z zębami. Jednak nie miałam szczęście. Miałam bardzo kruche zęby i podatne na pojawianie się próchnicy. 

Konieczność leczenia kanałowego piątki

leczenie kanałowe krakówNiektóre ubytki, wystarczy wypełnić światłoutwardzalnym materiałem i trochę powiercić. Jednak jeżeli ubytek jest zbyt duży i naruszony jest nerw, niezbędne jest leczenie kanałowe Kraków na szczęście ma wielu specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego wzięłam jeden dzień wolnego, kiedy rozbolał mnie ząb i zapisałam się na wizytę. Pan stomatolog był bardzo miły. Chyba wyczuł moje zdenerwowanie, ponieważ uspokajał mnie i żartował. Bardzo szybko się rozluźniłam. Bolało mnie jedynie odrobinę podczas zastrzyku znieczulającego. Później nic już nie czułam kompletnie. Leczenie kanałowe rozkłada się najczęściej na dwie lub trzy wizyty, w zależności od powodzenia w uśmiercaniu kanałów. Ja miałam nadzieję, że na drugiej wizycie uda się poprzestać. Nie chciałam kilka razy chodzić do dentysty, ponieważ mimo braku bólu, stres zawsze się pojawiał i nie było to zbyt przyjemne. Zauważyłam, że w gabinecie jest czysto i przyjemnie. Z panem stomatologiem pracowała miła asystentka która podawała niezbędne materiały i narzędzia do pracy w trybie błyskawicznym. Widać było, że oboje lubią swoją pracę, a to bardzo ważne.

Tak jak sobie wymarzyłam, mój ząb już po drugiej wizycie był wyleczony. Nie miał dużo kanałów i wszystko udało się zrobić bardzo szybko. Dzięki temu mogłam powrócić do mojej pracy i nie męczył mnie już ten potworny ból zęba. Na pewno wybiorę się do tego gabinetu jeszcze raz, bo obsługa była na wysokim poziomie i wiem, że trafiłam na profesjonalistę.