W niektórych miejscach bardzo zależy nam na tym by panowały tam w pełni sterylne warunki. Jednym z miejsc tego typu są zakłady zajmujące się produkcją żywności. W takich miejscach nie ma opcji by pojawiły się jakiekolwiek groźne dla człowieka bakterie, wirusy czy pasożyty. W tym celu konieczne jest więc systematyczne przeprowadzanie dezynfekcji.

Sprawdzone sposoby dezynfekcji pomieszczeń

ozonowanie krakówOd wielu lat wiadomo, że ozon odgrywa w przyrodzie bardzo dużą rolę. O powiększającej się dziurze ozonowej zapewne słyszały już nawet dzieci w podstawówce. Jednym z głównych zadań ozonu jest bowiem oczyszczanie atmosfery oraz neutralizowanie promieniowania ultrafioletowego. Ozon jest czasami wyczuwalny na powierzchni ziemi dzięki wyładowaniom atmosferycznym. Mało kto jednak wie o tym, że ozon jest gazem często wykorzystywanym przy dezynfekcji. Jeśli chodzi o ozonowanie Kraków jest miastem, w którym mnóstwo firm zajmujących się produkcją żywności decyduje się na ten zabieg w celu zabicia bakterii w miejscu produkcji czy podczas pakowania. Udowodniono już licznymi badaniami, że ozon jest o wiele skuteczniejszy w zabijaniu bakterii niż chlor, którego popularność wciąż jest bardzo duża. To co wyróżnia ozon i sprawia, że ozonowanie jest lepszą metodą niż dezynfekcja chlorem jest to, że ozonowania zostawia efekt niemal natychmiast po zastosowaniu. W chwili obecnej w naszym kraju funkcjonuje mnóstwo firm, które na co dzień zajmują się ozonowaniem.

Ogólnie rzecz biorąc ozon, czyli w zasadzie trójwartościowy tlen jest gazem niezwykle potrzebnym ludzkości. Obecnie mnóstwo osób decyduje się również na ozonowanie własnych mieszkań. Stosuje się ten zabieg głównie z tego powodu by nie dopuścić do rozwoju w naszym domu pasożytów oraz groźnych dla człowieka grzybów i bakterii.