Moja szwagierka po zdanej maturze nie chciała iść na studia. Stwierdziła, że zrobi po prostu jakieś studium i po dwóch latach będzie mogła już pracować. Mi się po maturze jakoś specjalnie nie spieszyło do tego żeby iść do pracy.

Szwagierka zaczęła pracę w domu seniora

dom senioraJednak każdy jest inny i może ona chciała być szybko tak naprawdę dorosła i niezależna. Stwierdziła, że chce zostać opiekunem osób starszych. Ten zawód ma bardzo dużą przyszłość. Nie dość, że może pracować w różnych ośrodkach w kraju to może także wyjechać za granicę bo często ktoś szuka takich właśnie opiekunów. Szwagierka po tym jak skończyła studium rzeczywiście bardzo szybko dostała pracę. W mieście został otwarty prywatny dom seniora, do którego do pracy się właśnie dostała. Uważam, że jest to bardzo ciężki zawód jednak szwagierka może się nadawać. Ma w sobie dużo empatii a to ważne. Ten prywatny dom opieki jest całkowicie nowy. Szwagierka mówi, że gdy się tam wchodzi wszystko pachnie nowością. Pokoje dla osób tam przebywających są naprawdę ładne i przytulne. Wszystkie meble są najwyższej jakości po to by tym osobom było wygodnie i żeby dobrze się czuły. Taki dom seniora był naprawdę potrzebny w mieście. Jednak ludzi starszych jest naprawdę dużo a nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji, że ma się kto nim zająć. Zresztą taki dom opieki ma salę rehabilitacyjna i czasem nawet krótki pobyt tam może pomóc. Jest też bowiem możliwość pobytu krótkotrwałego w tym miejscu. Szwagierka jest bardzo zadowolona z pracy. Mówi, że praktycznie cały personel składa się z młodych osób, które mają bardzo duży zapał do pracy.

Są też lekarze, którzy są także naprawdę bardzo mili i dobrze się z nimi współpracuje. Szwagierka gdy przyjdzie do domu jest zmęczona, ale mówi że tęskni za tymi osobami bo się już do nich przyzwyczaiła.

Jeśli szukacie informacji o domach seniora, zapraszam serdecznie na stronę: http://lesnydomseniora.pl