Okres w roku, gdy słupki na termometrach wyraźnie przekraczają 0 stopni, można nazwać plenerowym. Dla najwytrwalszych już od wczesnej wiosny do późnej jesieni, przyroda ma do zaoferowania niezwykłe widowiska. Poranne mgły, niezwykłe kolory czy światło sprawiają, że artyści chętnie opuszczają swoje pracownie.   

Plenerowy warsztat artysty

sztaluga skrzynkowa plenerowaPraca w plenerze wymaga nieco przygotowania. W pracowni, gdy wszystko jest pod ręką, gdy mamy do dyspozycji wszystkie narzędzia, szpachle, pędzle, farby i inne niezbędne akcesoria nie trzeba się o nic martwić. Wystarczy skupić się na pracy. Przed wyjściem w plener trzeba spakować najpotrzebniejsze rzeczy, tak by móc swobodnie zabrać cały bagaż ze sobą. Zadanie to ułatwi sztaluga skrzynkowa plenerowa. Taka sztaluga pozwoli spakować niezbędne akcesoria a jednocześnie usprawni proces przemieszczania się. Ograniczona pojemność skrzynki zmusi nas do zabrania jedynie tego co niezbędne, a kompaktowa konstrukcja pozwoli wszystko przenieść bez większych kłopotów. Dzięki specjalnej konstrukcji sztalugi, skrzynka stanowi nie tylko pojemnik na narzędzia i farby, lecz jest również przestrzenią do pracy. Jest takim małym przenośnym stolikiem który może ułatwić zorganizowanie sobie miejsca do pracy w plenerze. Sztaluga skrzynkowa przez niektórych jest uważana za dużo wygodniejsze rozwiązanie niż sztaluga plenerowa bez skrzyni. 

Dla niektórych kłopotem może być nieco większa waga sztalugi skrzynkowej niż zwykłej sztalugi plenerowej. Jednak możliwość spakowania wszystkiego w jeden zgrabny kuferek jest znacznym ułatwieniem. Sprzęt niezbędny do pracy trzeba ze sobą bezdyskusyjnie zabrać. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest sztaluga ze skrzynią niż noszenie wszystkiego w dodatkowych torbach czy plecakach.