Egzamin Professional Scrum Master I jest doskonałą alternatywą do egzaminu o numerze II, który jest bardziej zaawansowany. Posiadanie jednak wiedzy, która przyswajana jest podczas kursów na kurs Scrum Master I jest wystarczające dla wielu firm, dla których jest to dokument potwierdzający poznanie metodologii Scrum oraz umiejętności wykorzystywania jej w codziennych obowiązkach w pracy.

Jak podejść do egzaminu Scrum master

Scrum i PSPOEgzamin PSM jest przeprowadzany zawsze w formie testu, który trwa pełną godzinę i sprawdza wiedzę kursantów, którzy odpowiednio wcześniej powinni nauczyć się wykorzystywania metodologii Scrum i PSPO zarówno w teorii, jak i w praktyce. Egzamin przez wiele osób, które miały okazję do niego podejść jest uważany za bardzo wymagający, jednakże ma to swoje zalety – obecni pracodawcy, jak i potencjalni w przypadku chęci zmiany pracy o wiele lepiej patrzą na kandydata posiadającego tego rodzaju kwalifikacje. Każdy uczestnik kursu, który odpowie poprawnie na określoną ilość pytań otrzymuje certyfikat w formie dyplomu, który równocześnie jest zaświadczeniem o odpowiednim posiadaniu wiedzy i umiejętności przez kursanta. Każdy uczestnik egzaminu powinien zadbać o to, aby odpowiednio dobrze przygotować się do niego ze wzgledu na to, że jest on każdorazowo płatny. Odpowiednie przygotowanie jest możliwe dzięki nabyciu odpowiednich materiałów szkoleniowych.

Wszyscy Ci, którzy nie czują się na siłach, aby przystąpić do egzaminu i go zdać mogą skorzystać z pomocy szkoleniowców, których dużo jest na rynku i którzy z powodzeniem świadczą usługi polegające na odpowiednim przekazaniu wiedzy klientowi. Po takim przygotowaniu klient na pewno będzie posiadał odpowiednie podstawy z zakresu wykorzystania metody Scrum w codziennej pracy.