Każdy chyba młody człowiek marzy o studiach. Kiedyś bardzo trudno było się na nie dostać i oczywiście nie było aż tylu kierunków co teraz. A teraz jest ich mnóstwo, aż trudno się zdecydować.

Serwis komputerów i nauka

serwis komputerów Ale ja nie miałam z tym żadnych problemów, od zawsze od kiedy pamiętam bardzo chciałam studiować informatykę. Ona zawsze mnie interesowała, zawsze sama starałam się uczyć tego przedmiotu, zawsze starałam się pogłębiać swoja wiedzę, by więcej umieć. To się bardzo przydało, ponieważ aby dostać się na studia na wybraną uczelnie to trzeba zdać bardzo dobrze testy kwalifikacyjne. Nie należą one do łatwych, a na jedno miejsce jest kilku chętnych.Uczelnia znajduje się w Krakowie, ja mieszkam od tego miasta jakieś dwieście kilometrów, ale to nic, będę mieszkać w akademiku. To nawet lepiej poznam jak to jest mieszkać poza domem rodzinnym. W tym roku zaczynam studia licencjackie i są to studia dzienne, chcę w pełni poświęcić się nauce i skupić się tylko na niej, potem mi się to bardzo przyda w życiu podczas poszukiwań pracy. Chcę być najlepsza w tym co robię i nic mi w tym nie przeszkodzi. Pierwszy rok będzie głównie dotyczył napraw komputerów. Nasz wykładowca na spotkaniu organizacyjnym przedstawił sprawę jasno, że aby być dobrym informatykiem, to trzeba bardzo dobrze znać wnętrze komputera i trzeba umieć go naprawić. Naprawa komputerów jest istotna w tym zawodzie, taka wiedza jest wręcz niezbędna. Bo jak mamy umieć coś programować, jak nie będziemy wiedzieć z czego składa się komputer, albo co zrobić jak coś się popsuje.

Może i serwis komputerów nie jest tym co bym chciała robić podczas pierwszego roku studiów, ale jakoś szybko zleci. Potem zacznie się zabawa w programowanie i to będzie jak dla mnie bardzo interesujące. Zobaczymy co będzie.

Więcej wie firma Dapanet z Krakowa