Istnieje wiele sytuacji, kiedy to potrzebujemy drobnych, małych elementów metalowych do scalenia dwóch powierzchni. Mowa oczywiście o nitach. I chociaż współczesny rynek oferuje nam bardzo dużo różnych rodzajów tych części, warto spojrzeć na nie z bardziej ogólnej strony. Dziś zwrócimy uwagę na zalety wynikające ze stosowania nitów.

Jakie wyróżniamy zalety nitów?

nity nierdzewneIstnieje bardzo dużo powodów, aby wybrać te właśnie produkty. Pierwsze co przychodzi do głowy to szybkie umieszczenie. Wykorzystując nity do montowania oszczędzamy i czas i pieniądze. To całkiem ekonomiczne rozwiązanie do niezawodnego i mocnego gwintowania cienkich części. Mogą być stosowane na każdym etapie produkcji. Po umieszczeniu nie są potrzebne żadne dalsze prace nad elementem, nawet w przypadku aplikacji z emaliami lub specjalnej obróbki powierzchni. W przeciwieństwie do nakrętek spawanych, nity ze stali nierdzewnej nie reagują na ciepło i to nie wpływa negatywnie na łączony element. Mamy szeroką gamę możliwości umieszczania ich w kawałkach o zmniejszonej grubości. Nity nierdzewne łatwo nakładać zarówno na wszystkie metale, jak i na tworzywa sztuczne i elementy ceramiczne. Te materiały charakteryzują się doskonałą ciągliwością w miejscu układania, przy zachowaniu dużej odporności na skręcanie. W standardowych rodzajach nitonakrętek stosuje się stal z zawartością osiemnastu procent chromu i dziesięciu procent niklu.

Nie od dziś wiadomo, że stal nierdzewna jest odporna na temperaturę i korozję. I to jest właśnie najważniejsze co powinniśmy wiedzieć o nitach. Nity stalowe są najmocniejsze, odporne na czynniki zewnętrzne i dlatego ludzie chętnie je stosują. Specjalne konstrukcje nitów są dostosowane do każdego materiału. Dzięki wielu możliwościom dostępnych nitów, montaż konstrukcji jest o wiele bardziej prosty.