Jestem obecnie w drugiej klasie technikum technicznego na profilu po prostu technik. I gdy nadszedł maj w końcu nadszedł mój wymarzony czas- czyli praktyki. Może to się wydawać dziwne, jednak ja nie mogłam się doczekać. A to dlatego, że dostałam się na staż do straży pożarnej.

Termowizja – kto wykorzystuje?

termowizjaMoże to się wydawać dziwne czemu technik poszedł na staż do straży pożarnej, jednak tak naprawdę to jest tam bardzo dużo, naprawdę dobrze rozwiniętej techniki. Bo przecież to u nich przede wszystkim są używane kamery termowizyjne, które używają, by kontrolować temperaturę. Pomocna termowizja, to metoda używana głównie przez strażaków, bo przecież podstawą jest kontrola temperatury. Zawsze byłam pod wrażeniem jak bardzo straż jest rozwinięta pod względem techniki, gdy porównujemy ich nawet z jakąś firmą, której specjalizacją jest technika. Taka kamera termowizyjna często jest tworzona specjalnie na zamówienie specjalnie dla straży, dlatego też często są lepiej wyposażone, wykonane i używane. Albo taki pirometr, niby niepozorne urządzenie, ale jednak w straży jest niezbędne, dzięki niemu nie ma problemu z natychmiastowym zmierzeniem temperatury na miejscu wypadku, bo przecież jednak czasami potrzebne są większe środki bezpieczeństwa, bo jeśli temperatura okaże się wyższa, niż się wydawała, to może być duży problem, a nawet narażenie życia własnego i innych, bo ta praca polega na ciągłej czujności i odpowiedzialności, bez nich nie ma co liczyć na długą pracę.

A ja sama chciałabym po maturze i egzaminach zawodowych dostać się właśnie do szkoły strażackiej, aby pomagać ludziom, ale nie tylko przez narażanie życia można im pomagać, ale także przez tworzenie nowych technologii, umożliwiających bezpieczniejsze i kończące się sukcesem akcje, przy których nie ma ofiar śmiertelnych.