Byłem sprzedawcą w sklepie meblowym od kilku miesięcy. Zanim zająłem swoje stanowisko to przeszedłem masę szkoleń, które przygotowały mnie do tej pracy. Poznałem wszystkie dostępne produkty i dzięki temu zawsze mogłem doradzić każdemu klientowi co kupić.

Wysoka prowizja uzyskana za sprzedaż mebli kuchennych

uniwersalne nowoczesne meble do kuchniW zeszłym tygodniu szef ogłosił konkurs, w którym można było zgarnąć nie tylko wysoką prowizję, ale także nagrodę w postaci bonów towarowych. W sklepie posiadaliśmy uniwersalne nowoczesne meble do kuchni, które były na rynku od kilku dni. Koszt tych mebli był dość spory, ale jak na swoją jakość to cena była zdecydowanie adekwatna. Wystarczyło sprzedać jeden komplet mebli w tygodniu, aby wygrać konkurs na najlepszego sprzedawcę. Kiedy do sklepu wszedł klient w garniturze to od razu postanowiłem do niego podejść. Wyczułem jego potrzeby i jak dowiedziałem się, że interesowały go właśnie meble do kuchni to już wiedziałem, że coś sprzedam tego dnia. Od razu pokazałem mu te nowoczesne meble, które mieliśmy w sprzedaży. Opowiedziałem o tym produkcie klientowi wszystko co wiedziałem i widziałem, że go zachwyciłem. Klienta interesowały meble w kolorze białym i akurat takie były w magazynie na stanie. Zachęciłem go to tego zakupu i nawet się przy tym nie napracowałem. Meble były doskonale wykonane i nie dziwiło mnie, że ten klient tak szybko zdecydował się na ich zakup. Szef był pod wrażeniem, bo jako pierwszy sprzedałem meble kuchenne i póki co miałem największe szanse na wygraną.

Na koniec miesiąca szef ogłosił wynik konkursu. Wygrałem nie tylko bony, ale dostałem tak wysoką prowizję za sprzedaż, że przez dłuższy czas nie mogłem w to uwierzyć. Koledzy mi gratulowali, bo byłem pracownikiem, który pracował w tym sklepie najkrócej.