Bakterie i wirusy, są naszymi niewidzialnymi wrogami, z którymi walczymy na wiele sposobów. Efekt tego działania jest różny, w zależności od zastosowanych metod. Można z nimi walczyć domowymi sposobami albo stosują specjalne urządzenia odkażające.

Jak wygląda usługa ozonowania klimatyzacji?

ozonowanie klimatyzacji rzeszówNa samym początku należy zaznaczyć czym jest ozonowanie, ponieważ nie jest to termin każdemu znany. Jest to jedna z metod odkażających, która jest całkowicie naturalna. Nie mniej jednak trzeba zaznaczyć, że ozon jest gazem silnie toksycznym i aseptycznym, w związku z czym nie można przebywać w miejscu, gdzie przeprowadzana się usługa ozonowania. Choć powszechnie nie jest ona bardzo znana, ale na pewno słyszał o niej każdy kierowca. Jak wiadomo, bakterie i wirusy, uwielbiają miejsca gdzie jest ciepło i wilgotno, zatem przewody klimatyzacyjne będą idealna. To właśnie tam jest ich najwięcej, a w momencie włączenia klimatyzacji, unoszą się one po całym samochodzie. Nie bez powodu zalecane jest wykonywanie dwa razy w roku czyszczenia i ozonowania klimatyzacji, gdyż jest najbezpieczniejszy i sprawdzony sposób na dokładne odkażenie całej instalacji w samochodzie. Taką usługę wykonują duże serwisy samochodowe, które dysponują specjalnymi przemysłowymi generatorami ozonu. Jeżeli jest nam potrzebne ozonowanie klimatyzacji Rzeszów jest miastem, w którym wykonany je za około sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Wymaga ona pozostawienia auta w serwisie na kilka godzin, gdyż w trakcie ozonowania nikt nie może w nim przebywać.

Obecnie nie ma lepszego sposobu na odkażenie klimatyzacji i jej przewodów niż ozonowanie. Dzięki niemu na długie miesiące pozbywamy się bakterii, roztoczy, wirusów oraz pleśni. Ponadto ozonowanie skutecznie likwiduje nieprzyjemne zapachy z samochodu.