Każda mama z niecierpliwością czeka na moment, kiedy będzie mogła wyjść na spacer z dzieckiem, ponieważ dla malucha, to przygoda z wieloma atrakcjami. Najpierw dzieci jeżdżą w gondoli w pozycji leżącej, a później w spacerówce. 

Wybór wózka spacerowego

wózki dziecięce spacerowe tanieOd około szóstego miesiąca życia większość dzieci potrafi już samodzielnie siedzieć, więc można je przewozić w wózkach spacerowych. Są to modele dostosowane do wożenia dzieci w pozycji siedzącej, a w razie potrzeby leżącej. Ponieważ w tym okresie dzieci są już na tyle duże, że mogą chcieć samodzielnie wychodzić z wózka, to trzeba je zapinać specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Wózki spacerowe posiadają siedziska z możliwością regulacji oparcia, dzięki czemu maluch może się przespać w trakcie spaceru w pozycji leżącej. Wózki dziecięce spacerowe tanie znajdziemy w sklepach internetowych, ponieważ ich ceny są niższe nawet o trzydzieści procent w porównaniu z modelami w sklepach stacjonarnych. Niezbędnym wyposażeniem wózka spacerowego jest na pewno budka, która powinna się rozkładać i pozwalać na schowanie dziecka przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Producenci często oferują klientom dwa modele wózków na jednym stelażu, czyli gondolę i spacerówkę w komplecie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż w cenie jednego wózka mamy dwa montowane na tym samym stelażu. Spacerówki mogą mieć pompowane koła, które są nieco cięższe niż ich piankowe odpowiedniki. Różna bywa też ich waga, gdyż najlżejsze ważą około pięć kilogramów, a najcięższe nawet czternaście. 

Wózek spacerowy będzie służył dziecku do około trzeciego roku życia, więc trzeba szukać wytrzymałych modeli, które będą spełniały oczekiwania przez ten czas. Za dobry wózek dla dziecka trzeba dać od pięciuset do nawet kilku tysięcy złotych.