Nieodzownym elementem każdej wyprawki jest wózek i łóżeczko. Są także zwolennicy noszenia dzieci w chustach, ale w pierwszych tygodniach najzdrowiej dziecko kłaść na płaskim podłożu, niż nosić go na piersiach. Poza tym wózek odciąża kręgosłup matki i jest bardzo praktyczny w codziennym funkcjonowaniu z dzieckiem.

Co powinna zawierać dobra spacerówka Bebetto?

bebetto holland - solidna spacerówkaDzieci do około ósmego miesiąca życia powinny być kładzione na plecach, lub brzuszku, ponieważ nie potrafią się same przewracać z boku na bok. Ich delikatne kości nie są jeszcze w pełni ukształtowane i kręgosłup potrzebuje stabilnego podparcia. Bez względu czy dziecko śpi w łóżeczku, czy w wózku, musi leżeć na płaskim materacu, najlepiej bez poduszki. Pierwszym wózkiem dziecka jest gondola. Bebetto Holland – solidna spacerówka będzie nam potrzebna kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać i chodzić. Dobry wózek musi mieć solidne amortyzatory, które zminimalizują wstrząsy podczas jazdy po nierównym podłożu, ponieważ mogą one być niebezpieczne dla mózgu dziecka, którego kości czaszki nie zrosły się całkowicie. Gondola musi mieć konieczną wentylację zwiększającą komfort podczas upałów, natomiast spacerówka musi posiadać pasy bezpieczeństwa, którymi dziecko jest przypinane do siedzenia. Dzieci, które potrafią już chodzić, często samodzielnie chcą wysiadać ze spacerówki, dlatego takie zapięcie może je przed tym powstrzymać. Solidne wózki Bebetto dostaniemy w komplecie z fotelikiem samochodowym, albo samą gondolę, lub spacerówkę.

Bebetto Holland posiada także regulację oparcia dziecka siedzącego w spacerówce, dzięki czemu w trakcie pobytu poza domem, maluch może się przespać w wygodnej pozycji. Dodatkowo poza pasami w siedzeniu wózka, montowane są specjalne barierki, o które dziecko może się trzymać w trakcie jazdy i podesty na nóżki.