W naszych samochodach zdarzają się różnego rodzaju awarie. Czasem są to problemy oczywiste do zdiagnozowania, a czasem wymagają poświęcenia większej ilości czasu. Z biegiem lat, a także ze wzrastającą ilością kilometrów, która objawia się większym przebiegiem auta, pojawiają się dość oczywiste usterki. Jedną z nich jest awaria wtryskiwaczy.

Czy warto regenerować nasze wtryskiwacze?

regeneracja wtryskiwaczy delphiAwaria taka zazwyczaj objawia się spadkiem mocy silnika, nierówną pracą, czy też problemami z rozruchem silnika. Wyraźnym sygnałem jest również znacznie większy pobór paliwa. Awaria wtryskiwaczy wielu osobom kojarzy się z ogromnymi kosztami. Okazuje się bowiem, że nowe wtryskiwacze nierzadko przekraczają wartość samochodu. W końcu jeden potrafi kosztować nawet półtora tysiąca złotych, a w samochodach mamy cztery. Z tego też powodu korzystniejszym rozwiązaniem jest regeneracja wtryskiwaczy Delphi. Regeneracja to koszt dwukrotnie, a czasem trzykrotnie niższy, niż w przypadku zakupu nowego zestawu. Polega ona na wymianie określony, zużytych elementów we wtryskach na nowe. Znacznie obniża to koszty naprawy awarii, a stare wtryskiwacze stają się ponownie możliwe do użytku. Regeneracja taka zazwyczaj polega na wymianie cewki, gniazda, zaworu przepływowego lub też końcówki. Ważne jest, aby takiej regeneracji dokonywać w naprawdę sprawdzonym serwisie, w którym pracownicy znają się na wykonywanej przez siebie pracy.

Warto jest wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, a następnie zapoznać się z opiniami osób, które już skorzystały z takiej możliwości. Jeśli zaś chodzi o koszty to są one naprawdę niskie w porównaniu z zakupem całkowicie nowego zestawu wtryskiwaczy. Nie warto również myśleć o zakupie używanego zestawu, ponieważ nie wiemy, w jakim jest on stanie.